کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید که ابتدا در جریان رکوداقتصادی عظیم دنیا منتشر شد، بیش از ۱۰۰ میلیون بار به فروش رفت. فقط در صورتی می‌توانیم به اهدافمان در زندگی برسیم که اشتیاقی عظیم داشته باشیم. خیلی از ما آرزوی ثروت و استقلال مالی داریم، ولی آرزو به تنهایی کمکی به کسب اهدافمان نمی‌کند.

برای اینکه ثروتمند شویم و به رویاهایمان برسیم، باید اشتیاقی قوی را در درون خود ایجاد کنیم. به عنوان مثال توماس ادیسون، حتی پس از بالای ۱۰ هزار بار شکست در آزمایشاتش از هدف اختراع منبع نور الکتریکی دلسرد نشد.

بی تردید، او اشتیاقی برای تحقق رویایش داشت. پس از سال­‌ها تلاش، با اختراع لامپ همین کار را هم کرد. نویسنده‌ه­ای به نام، فنی هارست هم تجربه مشابهی داشت. بیش از ۳۶ بار دست رد به سینه او زدند تا اینکه بالاخره یکی از داستان‌های کوتاهش در روزنامه‌ای چاپ شد. از آن به بعد، حرفه او به عنوان رمان نویس و نمایشنامه نویس موفق اوج گرفت. اشتیاق سوزان او قوی­تر از درماندگی ناشی از مخالفت دیگران بود و بالاخره به موفقیت رسید.

پس ما که به دنبال موفقیت هستیم باید ذهنیت شخصیمان را درباره تعیین هدف‌­ها و رویاها بررسی کنیم. چه حسی راجع به اهداف و رویاهایمان داریم؟ آیا خواب و خیال هستند؟ یا اینکه اشتیاق سوزان آنقدر قوی است که یک روز آن‌ها را به واقعیت تبدیل کند؟ ما این خلاصه کتاب صوتی را در یوبوک برایتان فراهم کرده ایم. با یوبوک همراه باشید.

گوینده: لیلا ولی پور

, یوبان
اشتراک گذاری

پاسخ دادن