همراه عزیز؛ این یک محتوای ویژه است
برای مشاهده این مطلب وارد حساب کاربری خود شوید.

ثبت نام اکانت جدید

سطح اشتراک خود را انتخاب کنید.

کواکیتو کوچینگ به معنی برقرار کردن یک رابطه موثر و نیروبخش بین کوچ و مراجع است. هر کس که می خواهد یک کوچ حرفه ای و موفق باشد و مدیرانی که می خواهند کارمندان خود را کوچ کنند و همچنین کوچ های حرفه ای که می خواهند بر دانش و مهارت خود اضافه کنند می توانند از این کتاب استفاده مطلوبی ببرند.

شما یاد می گیرید که چه ضرورتی دارد که فضای حاکم بر کوچینگ، مملو از اعتماد و اطمینان باشد. مهارت گوش شنوا را نباید دست کم گرفت. همچنین چرا گاهی اوقات پرسش های گنگ و مبهم بهترین پرسش ها هستند.

مکالمات صریح و مشارکت محور، پایه و اساس کوچینگ کواکتیو را تشکیل می دهند. باید باور کنید که همه افراد ذاتا خلاق هستند. آن ها جواب ها را پیدا می کنند و از اشتباهاتشان درس می گیرند. یادتان باشد رابطه کوچینگی چیزی بیشتر از حل کردن چند مشکل و مسئله است. در حالی که دارید با مراجع صحبت می کنید باید خوب به جزییات گوش دهید. نباید کلام او را معیار قرار دهید. مراجع را به تغییر کردن تشویق کنید.

وظیفه کوچ کواکتیو چیست؟

پس در نهایت می توان گفت، کوچ کواکتیو قرار نیست مشکلات را حل کند یا اوضاع را سرو سامان بدهد، بلکه به مراجع کمک می کند تا خود حقیقی اش را پیدا کند و پیشرفت کند. کواکتیو کوچینگ به این معنی است که با مراجع یک رابطه مشارکت محور برقرار کنید تا به او قدرت و نیروی مناسب را بدهید که خود او جواب هایش را پیدا کند. وظیفه کوچ این است که مراجع را تشویق کند تا انتخاب هایی کند که کاملا هماهنگ و مطابق با ارزش های شخصی اش باشد.

, یوبان

مدل کواکتیو کوچینگ شامل: گوش شنوا، کنجکاوی، خود مدیریتی، یادگیری فعال و بصیرت می شود که این روند رسیدن به تعادل است.باید بدانید کوچ در همان لحظه خودش را با مراجع هماهنگ می کند. مراجع ذاتا فردی خلاق، کاردان، سالم و بدون نقص است. کواکتیو کوچینگ همه زندگی مراجع را نشانه می گیرد. تغییر خود را رقم بزنید. یوبوک شما را در این مسیر یاری می دهد. با این خلاصه کتاب صوتی در یوبوک همراه باشید.

گوینده: لیلا ولی پور

اشتراک گذاری

پاسخ دادن