بسیاری از ما طی یک سال گذشته بصورت دورکاری و از خانه مان کار کرده ایم. پروفسور امی ورزنیوسکی (Amy Wrzesniewski) روان شناس و استاد دانشگاه است. وی در زمینه کمک به افراد در یافتن معنی و هدف در شغلشان کار می کند.

او معتقد است که دورکاری باعث می شود حس تعلق به جمع و عضوی از یک ساختار بزرگ تر بودن در انسان ها تضعیف شود. ورزنیوسکی چالش های دورکاری را با مطالعه افراد بررسی کرده و برای آنها پیشنهادهایی ارائه می کند که در ادامه آنها را مطرح می کنیم. در این مقاله توسعه فردی با نکات علمی اثبات شده برای دورکاری هدفمند آشنا خواهید شد.

احساس هدفمندی و رضایت شغلی در دورکاری

دورکاری در عین حال که می تواند احساس آسایش و راحتی را به همراه داشته باشد. می تواند تاثیرات مخربی نیز داشته باشد. برای بسیاری از افراد احساس سرخوشی و رضایتی که در ابتدای شروع دورکاری برایشان بوجود می آید کم کم به حس دلتنگی برای همکاران و جای خالی ساختار و نظام مندی زندگی شغلی تبدیل می شود.

برای بسیاری از افراد دوران قرنطینه ای که بر اثر شیوع بیماری کرونا بوجود آمد و متعاقباً دورکاری، چالش بزرگی بوده است. چالشی که بر اثر ادغام فضای کار و خانه بوجود آمده است. مراقبت از وجهه حرفه ای کار و در عین حال مراقبت از خانه و خانواده بسیاری از افراد را مجبور به برنامه ریزی و مدیریت بیشتر کرده است.

. . .

همراه عزیز؛ این یک محتوای ویژه است
برای مشاهده این مطلب وارد حساب کاربری خود شوید.

ثبت نام اکانت جدید

سطح اشتراک خود را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری