آیا تا به حال شده سرتان را در دست بگیرید و با خود بگویید: دیگه نمی تونم این کار رو ادامه بدم!

غروب جمعه شده است و فکر کردن به یک هفته کاری دیگر پر از رفتار های سیاست مدارانه، استرس، ضرب الاجل، ساعت های طولانی و جلسات غیر ضروری، شما را به وحشت می اندازد. این موضوع حتی شاید بر سلامتی تان هم اثر گذاشته باشد.

اگر این تجربه را داشته اید، بدانید تنها نیستید. افراد خیلی زیادی این حس را دارند و از خودشان می پرسند: آیا ارزشش رو داره؟

خیلی ها نیاز دارند زندگی پر معنا تر و آزاد تری داشته باشند. با این وجود بین یک شغل با درآمد ثابت، دنیای ناشناخته ای که رویای آن را دارند و ترس، درگیر هستند. قلبشان به شدت چیز دیگری می خواهد اما عقلشان می گوید: نمی توانیم از این ثبات دست بکشیم. کمی آن طرف تر، ترسناک است!

[1=restrict level]

, یوبان

مونیکا هم تا سال های طولانی همین شرایط را داشت تا بالاخره آن جرقه ای که لازم بود را از کائنات گرفت و توانست دست از کار بکشد و از دنیای شرکتی خارج شود. مدت ها بود که کار شرکتی بر او چیره شده بود و ناراضیش کرده بود.

برداشتن قدم برای رهایی از کارمندی و شروع خود اشتغالی واقعا ترسناک است و چیزی نیست که هر کسی بتواند با آرامش یا به سرعت از پس آن بر بیاید مگر این که هل داده شود. آن ها هر وقت که به انجام چنین کاری فکر می کنند، صدایی در سرشان بلند تر از قبل خواهد پیچید که می گوید: (این کار را نکن!)

مونیکا خوش شانس بود که آن جرقه را از کائنات دریافت کرد. با این حال او هم چندین بار درگیر چنین حس ترسناکی شد و دوباره از آن بیرون آمد.

, یوبان

اکنون که سال ها از آن زمان می گذرد، مونیکا حسرت می خورد که چرا چند نکته را هنگام تصمیم گیری برای شروع خود اشتغالی نمی دانسته است. اگر شما هم تصمیمی مشابه دارید، در ادامه نکاتی که مونیکا امروز آن ها را فهمیده است را بخوانید.

خدا گر ببندد ز حکمت دری، ز رحمت گشاید در دیگری

قطعاً همه ما این ضرب المثل را شنیده ایم که واقعاً باید هنگام چنین تصمیمی آن را به خاطر بیاوریم. این در جدیدی که به روی ما باز خواهد شد، بهتر و یا حداقل مساوی با در قبلی خواهد بود. این در شاید دیر، اما قطعا باز خواهد شد. ایمان داشته باش. خدا پشتت را دارد.

صبر همه چیز را حل خواهد کرد

افراد کمی هستند که توانسته اند شغل خود را رها کنند و به یک پروژه مشاوره یا یک کار تجاری جدید بپردازند که بلافاصله سودآور باشد. بیشتر کارآفرینان موفق می گویند که راه افتادن کارشان مدتی زمان برده و سال اول معمولاً سخت ترین سال بوده است. بنابراین مطمئن شوید که به خودتان زمان کافی برای موفقیت در آن کار را اختصاص داده اید.

, یوبان

تعهدی کامل، ضروری است

اگر فعالیتتان را نیمه کاره انجام دهید، نتایج مشابهی خواهید گرفت. تا جایی که می توانید با همه قلب و روحتان کار کنید و زمان، تعهد و همه شرایطی که پرورش یافتن کارتان به آن نیاز دارد را به وسط میدان بیاورید.

واقعیت این است که دستیابی به خود باوری و اعتماد به نفس برای رسیدن به این رویای جدید، مدتی زمان می برد و مثل هر چیز دیگری نیاز به صبر دارد. البته اگر پشتکار داشته باشید، سرانجام در های زیادی باز می شود که حتی فکرش را هم نکرده اید. به علاوه در طی کار، خلاقیتتان نیز به طور چشم گیری شکوفاتر خواهد شد.

شگفتی خودِ خودِ خود بودن

وقتی مونیکا برای اولین بار کارش را شروع کرد، می خواست آن چه را که دیگران انجام می دادند کپی کند. با این حال، به نتایج خوبی نرسید. اما از زمانی که شروع به تمرکز بر افکار، ایده ها و چشم اندازهای خودش کرد، به حس و نتیجه ای واقعاً خوب رسید.

در مورد آن چه دیگران انجام می دهند قطعا تحقیق کنید اما در نهایت خودتان باشید. شما منحصر به فرد هستید و فرکانس و ارتعاش بی نظیرتان به سراسر فعالیت هایتان انتقال خواهد یافت. همچنین لطفا اخبار منفی رسانه ها را نخوانید یا به آن ها توجه نکنید.

ارزشش را دارد

مهم ترین نکته ای است که مونیکا آرزو می کند که ای کاش قبلا آن را می دانسته است این است:

این تغییر زمان، ایمان و مقاومت زیادی لازم دارد. اما وقتی نتیجه می دهد (که البته همیشه هم نتیجه بخش است)، کاملا ارزشش را دارد. چرا که در نهایت حسی بسیار آزاد، شگفت انگیز و پرانرژی به وجود خواهد آورد. به طوری که مونیکا ۱۰۰٪ حاضر است همه این راه را دوباره طی کند.

[/restrict]

اشتراک گذاری

پاسخ دادن