کتاب رهبران آخر غذا می خورند، نوشته‌ی سایمون سینک می باشد. در این کتاب هرآنچه را که یک مدیر و راهبر به دانستن آن نیاز دارد، در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. با این کتاب خواهید آموخت که چگونه می‌توانید پویایی، انرژی و تحرک را در تک‌تک اعضا و اجزای یک مجموعه‌ی سازمانی، ایجاد نمایید.

امروزه در بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های موفق، رهبران بزرگ محیط‌هایی ایجاد می‌کنند که در آن اعتماد و همبستگی عمیقی میان اجزاء مجموعه وجود دارد. بدون چنین اتحاد و همدلی، تیم‌ها محکوم به فروپاشی و شکست هستند. 

رهبران و مدیران بزرگ، آسایش، راحتی، و گاهی منافع شخصی‌شان را به‌خاطر منافع کارکنان سازمان خود فدا می‌کنند.  اعضاء یک مجموعه در صورتی با علاقه، تمرکز و شور و شوق کافی، فعالیت می‌نمایند که احساس امنیت، رضایت و خوشنودی داشته باشند. این مهم اتفاق نخواهد افتاد مگر این‌که مدیر و راهبری کاردان، آن مجموعه را اداره کند.

چگونه یک رهبر موفق شویم

سینک در این کتاب، راهکارهای ایجاد یک مجموعه‌ی ایمن، متحد، باانگیزه و پرشور را ارائه می‌دهد. بسیاری از آموزه‌های این کتاب ، از اصول نظامیِ ارتش، الهام گرفته شده است. در یک سیستم نظامیِ کارآمد، یک افسر ارشد، مسئول سازماندهیِ تمام زیر مجموعه‌های خود است. اگر یکی از افراد تحت فرمان او اشتباهی مرتکب شود، مسئولیتش بیش از خود آن شخص، به‌عهده‌ی او خواهد بود. به‌کارگیری نکات آمده در این کتاب ، می‌تواند شما را به یک رهبر و مدیر موفق در کسب و کارتان، تبدیل نماید.

بسیاری از ما به نوعی در زندگی روزمره‌ی خود، مسئولیت یک گروه یا مجموعه را بر عهده داریم. این مجموعه می‌تواند یک شرکت تجاری، سازمانی اداری، کارخانه‌ای بزرگ یا یک کارگاه کوچک یا بخشی از هریک از آن‌ها باشد. با این خلاصه کتاب صوتی در یوبوک همراه باشید.

, یوبان

گوینده: لیلا ولی پور

اشتراک گذاری

پاسخ دادن