[print_posts pdf="yes" word="yes" print="yes"]

کتاب آنقدر خوب که نتوانند نادیده ات بگیرند به نویسندگی کال نیوپورت می باشد. این کتاب از روش هایی صحبت می‌کند که از طریق آن می توانید هر شغلی را که در آن فعال هستید دوست داشته باشید.

نویسنده در این کتاب با ذکر مثال هایی از زندگی افرادی مانند استیو جابز و بیل گیتس به خواننده ها مطالبی را یادآوری می کند. اینکه این افراد برخلاف شعارهایی که همیشه داده‌اند عمل کرده اند.

با این کتاب شما خواهید آموخت که چگونه از انجام ساده ترین و تکراری ترین کارهای دنیا رضایت داشته باشید. همچنین و سر علاقه آن را انجام دهید.

داشتن عشق شرط اصلی نیست

  داشتن عشق به کار شرط اصلی برای موفقیت شکوفایی نیست. با مطالعه داستان زندگی استیو جابز می‌توان به تضاد بین صحبت های انگیزشی او و زندگی واقعیت پی برد.
جابز در ابتدا به دنبال روشنگری معنوی بود اما کمی بعد تنها انگیزه او پولسازی بود. و اینکه او را وارد حوزه های جدید و ناشناخته کرد. اپل حاصل شروع شوق جابز برای پیگیری شغل رویایی اش نبود. بلکه تبعات کار مشترکی بود که او و دوستش در اوقات فراغت شان انجام می دادند. سیب اپل تصادفی روی سر جا افتاد و او را از مسیری که تصور می‌کرد تنهایی سیاه زندگیش بود جدا ساخت.
طرز فکر استیو جابز و تمام کسانی که داشتن عشق و علاقه برای انجام کاری را ملاک موفقیت می دانند چندان قابل اعتماد به نظر نمی رسد. شعارهایی مثل رویای خود را دنبال کنید و تنها کاری را انجام دهید که دوست دارید ، بسیار سطحی است و مورد موشکافی قرار نمیگیرد.

این کتاب را کسانی که به دنبال تاسیس کسب وکار خودشان هستند و افراد خلاق مناسب است. با این خلاصه کتاب صوتی در یوبوک همراه باشید.

گوینده: لیلا ولی پور

اشتراک گذاری

پاسخ دادن