انتخاب بیزینس کوچ برای رشد در حرفه و تجارت شما را به سوی رشد و تحول سوق می دهد. اما حتما در انتخاب مربی با چالش های بسیاری مواجه خواهید بود. باید بدانید که انتظارات از بیزینس کوچ شامل چه چیزهایی می شود؟

در این زمینه فردی را باید انتخاب کنید که انتظارات شما را به طور کامل پاسخ دهد. به این منظور ابتدا باید شناخت درستی از وظایف مربی کسب و کار داشته باشید و سپس انتظارات خود را با توجه به وظایف این شخص در نظر بگیرید.

در این مقاله اطلاعات کاملی در اختیار شما می گذاریم. با ما همراه باشید و با توجه به انتظارات واقع بینانه مهارت مربی خود را بسنجید. 

انتظارات از بیزینس کوچ با شناخت وظایف بیزینس کوچ

برای این که انتظارات به جا و درستی از کوچ داشته باشیم، ابتدا باید با نقش این فرد در کوچینگ آشنا شویم. به این منظور قصد داریم اطلاعات مختصری در رابطه با وظایف مربی کسب و کار در اختیار شما قرار دهیم.

آشکار کردن نمای کلی تجارت

یک مربی حرفه ای در اولین قدم زوایای مختلف کسب و کار شما را بررسی می کند. در این مرحله او تجارت و نقش شما در آن را با استعدادهای طبیعی، ارزش ها و چشم اندازهای زندگی شما تطبیق می دهد و میزان همسویی آن ها را می سنجد.

انتظارات از بیزینس کوچ, یوبان

دستیابی به اهداف را آسان می کند

 در صورتی که شما اهداف روشنی در کسب و کار خود داشته باشید، کوچ مسیر درستی برای رسیدن به آن ها  پیش روی شما می گذارد. در غیر این صورت مربی کسب و کار در ایجاد اهداف تجاری به شما کمک می کند. در نهایت برنامه برای رسیدن به این اهداف ایجاد خواهد کرد.

تمرکز بر نقاط قوط و ضعف از ویژگی های بیزینس کوچ موفق

یک مربی عالی و حرفه ای مانند یک آینه به شما کمک می کند که عمق خود را ببینید. در واقع یک کوچ در شناسایی نقاط قوت به شما کمک کرده و از نقاط قوت شما در مسیر رسیدن به اهداف استفاده می کند.

انتظارات از بیزینس کوچ, یوبان

جالب است بدانید که بیزینس کوچ ها در رابطه با شناخت نقاط ضعف نیز بسیار مسر هستند. این افراد با کمک مهارت های خود نقاط ضعف را به قوت تغییر می دهند. همچنین در مدیریت نقاط ضعف نیز شما را آگاه خواهند کرد. همین مسئله شما را چندین قدم به موفقیت نزدیک تر می کند.

ارائه راهکارهای همه جانبه

در شروع کسب و کار باید بدانید که موفقیت تجارت نیاز به طی مسیر طولانی دارد. وجود یک مربی به شما کمک می کند که همواره در مسیر درست قدم بردارید. به این منظور کوچ راهکارها و ایده های نوینی برای آسان تر قدم برداشتن رد این مسیر ارائه می کند. این یکی از انتظاراتی است که باید از بیزینس کوچ داشته باشید.

انتظارات از بیزینس کوچ به چه بخش هایی محدود می شود؟

حال که با وظایف و اقدامات مربی کسب و کار آشنا شدید، حتما این سوال برای شما پیش آمده است که کوچ چه انتظاراتی را برآورده می کند؟

حتی اگر با مفهوم کوچینگ و ویژگی های یک بیزینس کوچ موفق آشنا باشید، همچنان باید انتظارات خود از کوچ را به طور دقیق بشناسید. اما این بدان معنا نیست که هر انتظاراتی قابل قبول خواهد بود. انتظارات شما باید در حوزه فعالیت آن فرد بگنجد.

در ادامه به انتظاراتی که در فرآیند بیزینس کوچینگ به شما کمک خواهد کرد را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید زیرا انتظارات دقیق از ارتباط با مربی کسب و کار شما را به سوی موفقیت سوق می دهد.

طرح پرسش های متعدد

شاید این تیتر شما را کمی کنجکاو یا حتی گمراه کند. اما معمولا اولین جلسات کوچینگ به پرسش و پاسخ محدود می شود. در این جلسات کوچ باید شما را به کندوکاو در خود تشویق کند.

به عنوان مثال در نتیجه این جلسه باید متوجه شوید که دلیل شما از آغاز این تجارت چه بوده است؟ چه چیزهایی در این کسب و کار در دسته علایق شما قرار می گیرد؟ قصد دارید کسب و کار شما در چه راستایی تغییر کند؟

در نتیجه این سوالات ارزش، ترس و ذهیت خود را پیدا کرده و درراستای آن ها یا در راستای مقابله با آن ها قدم برخواهید داشت. انتظارات از بیزنس کوچ به همین جا ختم نمی شود، اما این جلسه شروع بسیار خوبی است.

اما مسئله اصلی این است که شما فردی را به عنوان بیزینس کوچ انتخاب کنید که ارتباط با او برای شما آسان باشد. این فرد باید محیطی آرام و قابل اطمینان برای گفت وگو با شما در نظر بگیرد و اعتماد شما را جلب کند. کوچ حرفه ای در این کاوش احساس امنیت و حمایت را به شما القا می کند.

ایجاد مسیر درست

انتظارات از بیزینس کوچ, یوبان

تمام صاحبان مشاغل اهداف بسیاری برای کسب و کار خود دارند. این افراد بدون نقشه راه در رسیدن به اهداف خود به مشکل برمی خورند. از این رو باید مسیری درست تعیین شود و نقشه راه به درستی از ابتدا معین باشد.

بیزینس کوچ کمک می کند که در طول مسیر قدم بردارید و ترس ها و موانع شما را از هدف دور نکند. این انتظار که مربی شما را از چالش ها احتمالی در مسیر آگاه کند و راه حلی برای رفع آن ها داشته باشد، انتظاری واقع بینانه و درست است.

استانداردهای حرفه ای را در انتظارات از بیزینس کوچ فراموش نکنید

در اولین قدم برای انتخاب مربی باید از دانش و تخصص او آگاه باشید و شخصی را انتخاب کنید که در حرفه خود متخصص باشد. این مسئله کمک می کند که به مهارت ها و شخصیت کوچ باور داشته باشید. از این رو فردی که گواهینامه فدراسیون بین الملیی ICF را دارا باشد، انتظارات شما را به خوبی برآورده خواهد کرد.

راهی آسان برای پیشرفت در کسب و کار؛ شناسایی انتظارات از بیزینس کوچ

اگر شما با شناخت اهداف خود در مسیر کسب و کار سراغ مربی کسب و کار می روید، باید بدانید که راهی خلاقانه و بسیار عاقلانه انجام داده اید. این فرد شما را با استعدادهای ذاتی و درونی آشنا کرده و در مدیریت موانع بازدارنده نیز به شما کمک خواهد کرد. اما در این مسیر باید انتظارات خود را از مربی بدانید و براساس این نیازها فردی قابل اعتماد را انتخاب کنید. امیدواریم با اطلاعاتی که در این مقاله در اختیار شما قرار دادیم به درستی در این مسیر قدم بردارید.

اشتراک گذاری

پاسخ دادن