در شروع کسب و کار تنها به راه اندازی آن فکر می کنیم. اما آنچه مهم است نحوه اداره صحیح کسب و کار است که به درستی بتواند ادامه پیدا کند. برای اینکه میان هم صنفی های خود حرفی برای گفتن داشته باشیم؛ علاوه بر تولید و ارائه خدمات با کیفیت، تبلیغات موثر در کسب و کار اصل حیاتی است.

توجه به این نکته که نحوه تبلیغ کسب و کار متناسب با جامعه هدف آن مهم است. پس برای روشن ماندن چراغ کار خود همیشه به فکر تبلیغ موثر در کسب و کارتان باشید. گاهی تبلیغات درست به شما کمک می کند که در مقایسه با همکاران خود به خوبی دیده شوید.

تبلیغات موثر در کسب و کار می تواند به هر شکلی باشد. چه روش های قدیمی چه روش های جدید و مدرن، هر کدام کارایی خود را دارند. بسته به نوع کسب و کار و جامعه هدف شما، نوع تبلیغات در کسب و کارتان متفاوت خواهد بود.

تبلیغات

از گذشته نیز مردم برای فروش بیشتر از تبلیغات بهره می بردند. روی شیشه های دکان ها را با رسم الخط تحریر می کردند. از مزایای کالاهایشان می نوشتند. به طور عملی هم از کالاهای خودشان استفاده می کردند. شاید داد و فریاد ضایعاتی میان کوچه ها نوعی تبلیغات بوده و هست. شناخت صحیح برای ایجاد تبلیغات موثر در کسب و کار معجزه می کند.

تبلیغات موثر در کسب و کار, یوبان

تبلیغات هر روز با رشد تکنولوژی شکل های تازه تری هم پیدا می کند. با وجود تجارت های الکترونیک بستر تبلیغات باید همه جانبه و فراگیر باشد. تبلیغات موثر در کسب و کار امروزه به شکل پیچیده ای تغییر کرده است. چرا که صاحبان مشاغل برای به چشم آمدن تبلیغاتشان در هر شبکه و کانالی که ممکن باشد، سفارش تبلیغ می دهند.

تبلیغات موثر در کسب و کار, یوبان

درواقع نحوه تبلیغ کسب و کار از مولفه های مهم برای تبلیغات موثر در کسب و کار است. شناخت درست نیاز های خود و نیازهای جامعه هدفتان برای تبلیغات در کسب و کار موثر است.

انواع تبلیغات

 • پخش تراکت و بروشور
 • بنر ها و بیلبورد های محیطی
 • نشریات و مجلات
 • روش چاپ
 • اینترنتی و دیجیتالی
 • تلفن همراه
 • پست

بهره گیری از اینترنت و فضای مجازی

صفحه اینستاگرام کسب و کارتان به شیوه ای که جامعه هدف شما را جذب نماید، بیارایید. برای تبلیغات موثر در کسب و کار از افرادی که کارشان این است کمک بگیرید. شاید لازم باشد یک عکاس حرفه ای از محصولات یا خدمات شما عکسبرداری کند. چه بسا لازم باشد که از یک تولید کننده محتوا برای متن کپشن ها کمک بگیرید.

برای کسب و کار اینترنتی یا غیر اینترنتی خودتان یک صفحه اینستاگرام یا کانال تلگرام بسازید. محصولات و خدمات خودتان را به کمک یک دستیار آشنا به امور تبلیغاتی به درستی با روش های تبلیغات موثر معرفی کنید.

آنچه مخاطب توقع دارد از شما ببیند نمایش دهید. حتی بخشی از کار روزمره تان را به عنوان پشت صحنه به اشتراک بگذارید. اجازه بدهید مخاطبتان با شما همزاد پنداری کند. از سختی ها و مسیر کاری شما درک درستی داشته باشد. اما همیشه پشت صحنه های اصلی را برای خودتان نگه دارید. جذابیت این کار در استفاده به ندرت از آن است.

 مطلب پیشنهادی: تجارت الکترونیک و تبلیغات بنری

 متفاوت باشید

خودتان را به روش های قدیمی محدود نکنید. امروز می توانید از خانه و با گوشی همراه خود سفارش یک تبلیغات درست و درمان را به یک اینفلوئنسر بدهید. اینفلوئنسر برای هر تبلیغات موثر شما به صورت پست و استوری قیمت مشخصی دارد. او تضمین می کند که تعداد معلومی بیننده از استوری ها و پیجش دیدن می کنند. پس کسب و کارتان بیشتر دیده می شود.

قطعا برای استفاده از این روش تبلیغات موثر در کسب و کار، به اینفلوئنسر مرتبط با کسب و کار خود مراجعه کنید. به طور مثال اگر مواد غذایی خاصی تولید می کنید، اینفلوئنسرهای آشپز،گزینه های مناسب شما هستند.

در مورد برخی از کسب و کارها اصرار بر تبلیغات اینترنتی نکنید. گاهی برای شناساندن یک رستوران خوب، پخش تراکت و ارائه تخفیف های مناسبتی کفایت می کند. اما حتما از یک متخصص تبلیغات موثر در کسب و کار بخواهید که رستوران شما را در لیست بهترین رستوران های شهر در اینترنت قرار دهد.

در مورد یک موسسه خرید بلیط و رزرو هتل آنلاین، تکیه بر تبلیغات در سایت ها اهمیت دارد. پنجره تبلیغات آن در صفحاتی که ویلا، هتل و سوئیت معرفی می کنند؛ باز شود.

تبلیغات موثر در کسب و کار در مشاغل اینترنتی خیلی حساس تر هستند. شما علاوه بر معرفی کالا و خدمات خود در بستر اینترنت، موظف به جلب اعتماد مشتریان خود نیز هستید. پس تبلیغات در کسب و کارتان را از نقطه اصولی آن شروع کنید. خیلی حرفه ای و با صبر و حوصله ادامه دهید. در نهایت نتیجه خوبی منتظر شماست.

نکات مهم در مورد تبلیغات در فضای مجازی

تبلیغات موثر در کسب و کار, یوبان
 • در مورد روش تبلیغات موثر در کسب و کار خود خوب فکر کنید. قطعا می خواهید که عنوان و تصویر آن از همه بالاتر باشد. لینک تبلیغ شما هم وایرال شود. پس هر نحوه تبلیغ کسب و کاری را زود انتخاب نکنید.
 • از نوشتار و کلمات درست استفاده کنید. توجه به رسم الخط کلمات برای چاپ مهم است. به آهنگ تلفظ کلمات نیز دقت کنید.
 • به زبان مخاطب به تبلیغ بپردازید.
 • سادگی را فراموش نکنید. اثرگذاری تبلیغ ساده بیشتر است.

دیده شدن در فضای دیجیتال برای تبلیغات موثر در کسب و کار

شیوه های امروزی برای نحوه تبلیغات در کسب وکار بر ارتباط مستقیم با مشتری تمرکز دارند. در صورتی که کار و محصول سر جایش باشد، با تبلیغات موثر در کسب و کار در زمان کوتاه مشهور می شود. در اینجا بهره مندی از یک درک واقعی از داشته هایمان بسیار حائز اهمیت است.

محدودیت های موجود در ایجاد یک تبلیغات را بشناسیم. با واقع بینی تلاش در معرفی زوایای مختلف کسب و کارمان به مردم داشته باشیم. هزینه تبلیغات را خرج اضافی تلقی نکنیم. تبلیغات خوب، هزینه بر است. البته که باید بخش مشخصی از درآمد را به تبلیغات موثر در کسب و کار اختصاص داد.

شروع تبلیغات موثر در کسب و کار را پشت گوش نیندازید. اگر می خواهید در سطح متناسبی با تلاش هایتان بایستید، امروز را از دست ندهید. تبلیغات در کسب و کار خود را جزو بخش های اصلی کار به حساب بیاورید.

گام هایی به سمت تبلیغات موثر در کسب و کار

 • برند سازی
 • رسانه های اجتماعی
 • از طریق تلفن همراه
 • از طریق وبلاگ و سایت

در مورد برند سازی توجه به اهمیت آن به عنوان یک اصل اولیه در تبلیغات و رویه کاری تان مهم است. اگرنه بودن لوگو روی در و دیوار و لیوان شرکت شما، تنها بخش خیلی کوچکی از برند سازی محسوب می شود. در اصل برند سازی شامل یک لوگو یا همان طرح خاص، یک وب سایت خوب و یک عکس اصلی برای سایت ها و رسانه های اجتماعی می شود.

از شبکه های اجتماعی به حد کافی بهره مند شوید. برخورداری از شبکه های اجتماعی برای تبلیغات موثر در کسب و کار اهمیت ویژه ای دارد. شما با مشتریان خود ارتباط نزدیک تری خواهید داشت. بازخوردها و عکس العمل های آنها را بیشتر دریافت می کنید. ایجاد مطالب جالب و مرتبط با کار شما مخاطب بیشتری را جلب می کند. سطح ارتباطات در شبکه های اجتماعی بالاست. افراد و کسب و کارهای مرتبط دیگری را هم خواهید یافت.

تبلیغات موثر در کسب و کار, یوبان

تبلیغات موثر در کسب و کار  از طریق تلفن همراه هیچگاه قدیمی نمی شود. واقعیت این است که افراد زیادی از تلفن های هوشمند استفاده نمی کنند. افراد زیادی هم تلفن هوشمند را به دلایل گوناگون کنار می گذارند. افرادی هم که تلفن هوشمند دارند؛ مدام صفحه گوشی خود را چک می کنند. پس اس ام اس ها و تماس های تبلیغاتی در هر صورت به مقصد خود می رسند.

تبلیغات این روزها بیشتر درون وبلاگ ها و سایت ها داغ است. این روش برای زمانی که بودجه کافی برای تبلیغات نداریم کمک کننده است. حتی زمانی که خودمان تخصص لازم را نداریم. می توانیم از یک دوست برای راه اندازی سایت یا تبلیغ کمک بگیریم. در هر صورت این گام از تبلیغات موثر در کسب و کار با کارایی خوب محسوب می شود.

نقش تبلیغات موثر در کسب و کار و رقابت

طوری گام های کاری و تبلیغاتی خود را بردارید که فکر رقبای شما مشغول شود. در کنار ارائه محصول یا خدمت به بهترین شکل ممکن باید در صدر بهترین ها باشید. این مستلزم بهره گیری از روش های جدید تبلیغات موثر در کسب و کار است.

بالاخره کار شما به مرور زمان و استفاده از تبلیغات در کسب و کار دیده می شود. رقبای شما می پندارند به اندازه شما خوب هستند، ولی چرا به اندازه شما دیده نمی شوند؟ 

نکته این است که اگر محصول یا خدماتی بهترین خود باشد روی زمین نمی ماند. ولی اگر بهترین باشید با تبلیغات موثر در کسب و کار و تداوم در آن نتیجه خواهید گرفت.

معمولا تبلیغات در کسب و کار ها با ایجاد تمرکز بر یک ویژگی آن محصول یا خدمات آغاز می شود. توجه مخاطب را به قیمت، کیفیت، تعداد و یا هر ویژگی دیگری جلب می کند. بدین صورت ایجاد رقابت می کند. محصول یا خدمات مشابه، روی ویژگی های دیگر که شاید شما ندارید یا در آن ضعیف هستید، تمرکز می کنند.

در واقع بخش بزرگی از ارتباطات شما برای تبلیغات موثر در کسب و کار با رقبا خواهد بود. زمانی شما بهترین کسب و کارتان می شوید که در مقایسه با کسب و کارهای مشابه قرار می گیرد.

مطلب پیشنهادی: آژانس تبلیغاتی چه کاری انجام میده؟

جامعه هدف

تبلیغات موثر در کسب و کار, یوبان

معمولا در مورد تبلیغات به بازخوردها توجه نمی شود. شرکت ها و کسب و کار های مختلف زمان و هزینه زیادی را برای بهره مندی از تبلیغات موثر در کسب و کارشان خرج می کنند. بنابراین استفاده از موسسه تبلیغاتی که بعد از اجرای کارش به بازخوردها می پردازد؛ کارایی بهتری دارد.

پرداختن به بازخوردها در واقع توجه به نیازهای مخاطب است. با توجه به نیازهای مخاطب و شناخت ویژگی های مد نظرش، سطح کار شما بالاتر خواهد رفت.

به کار بستن تبلیغات موثر در کسب و کار زمانی نتیجه می دهد که شناخت درستی از جامعه هدف خود داشته باشید. در اینجا شناخت سن، جنسیت، قومیت و سایر ویژگی های مخاطب باعث ایجاد ارتباط بین شما و مشتریان شما می شود.

همانطور که اشاره شد، نحوه تبلیغ کسب و کار برای معرفی خصوصیات کالا یا خدمات شما بخش مهمی است. گاهی برخی تبلیغات در سناریوی کاری خود، نظرسنجی از مصرف کننده را قرار می دهند. همینطور از نظر کارشناسان مربوط بهره می گیرند.

ذائقه مخاطب کار خود را بدانید. اگر کار هنری انجام می دهید، نحوه تبلیغ کسب و کار شما سبک و سیاق متفاوت و آرتیستی خواهد داشت. اگر کار تعمیرات میکنید، تبلیغات موثر در کسب و کار شما سر و شکل فنی به خود می گیرد.

پس دریافت مخاطب از آنچه که برایش فراهم می کنید خیلی مهم است. با پیچیدگی های موجود در فضای تبلیغات اینترنتی بهترین راهکار کمک گرفتن از حرفه ای هاست. برای تبلیغات در کسب و کارتان حرفه ای عمل کنید.

تبلیغات موثر در کسب و کار؛ اهمیت نفوذ به مخاطب

به فیلم ها و انیمیشن هایی که این روزها مدام می بینیم، دقت کنید. برخی انیمیشن ها در راستای معرفی کالاها و خدمات صاحبان مشاغل به تبلیغات موثر در کسب و کار آن ها می پردازند. علاقه مندان به شیوه ساخت این انیمیشن ها فقط کودکان نیستند. بسیاری از بزرگسالان از آنها استقبال می کنند.

در واقع بزرگسالان جذب محتوا و مسائلی که طی آن انیمیشن تماشا می کنند، می شوند. از ترکیب مسائل روز به همراه ارائه یک تبلیغات لذت می برند. آنچه در این مورد رقابت می آفریند؛ خلاقیت سازنده انیمیشن است.

و هرگونه تبلیغات موثر در کسب و کار که کمی گذشته مشترک مردم را یادآوری کند، می تواند به مخاطب نفوذ کند. چراکه ایجاد حس مثبت و یا نوستالژی در مخاطب، باعث گره خوردن این حس با سایر حس های مشابه اش می شود. پس به حافظه بلند مدت وی راه می یابد.

جمع بندی

در همه کسب و کار ها اولویت اول راه اندازی است. در اولویت بعدی یعنی نگهداری؛ تبلیغات ورود می کند. تبلیغات موثر در کسب و کار آن تبلیغی است که جنبه های گوناگونش را معرفی کند. زوایای تاریکش را روشن سازد. بتواند به زبان ساده و صریح تعریف درستی از آن کسب و کار در دسترس مشتری قرار دهد.

با شناخت و معرفی کسب و کار توسط مشتری زمان ویژه سازی فرا می رسد. بر روی ویژگی های خاص خدمات و کالاهای خود تاکید کنید. بدین گونه وارد دنیای مقایسه کسب و کارهای مشابه تان می شوید.

هدف از ایجاد تبلیغات موثر در کسب و کار شناساندن کارایی تولیدات یا خدمات شماست. وقتی محصول با کیفیتی تولید می کنیم باید اعتماد به نفس کافی برای ارائه آن را داشته باشیم. خودتان را دست کم نگیرید. طی تبلیغ مناسب افراد بیشتری از تولیدات شما شناخت بهتری پیدا می کنند. افرادی که به خدمات شما نیاز دارند به راحتی شما را می یابند.

fiverr

اشتراک گذاری

پاسخ دادن