همراه عزیز؛ این یک محتوای ویژه است
برای مشاهده این مطلب وارد حساب کاربری خود شوید.

ثبت نام اکانت جدید

سطح اشتراک خود را انتخاب کنید.

نویسنده این کتاب را براساس داستان زندگی خود نوشته است. او بیان کرده چطور توانسته با فروش سهام کم ارزش به ثروت زیادی دست پیدا کند. جردن بلفورت عقیده داشت، می تواند هر چیزی را بفروشد و تمام معاملات شبیه به هم هستند. او اعتماد به نفس و پشتکار زیادی داشت و توانست در 31 سالگی یک میلیونر شود. اما در سن 36 سالگی دستگیر شد. داستان زندگی بلفورت تفاوت طرز فکر افراد در تجارت را توضیح می دهد. جردن بعدها در زندان داستان زندگی اش را نوشت که نتیجه آن این کتاب می باشد.

در این کتاب توضیح می دهد که چرا بلفورت از دانشگاه دندانپزشکی انصراف داد و چطور بلفورت توانست از طریق فروش سهام کم ارزش ثروتمند شود و همچنین چرا بلفورت بعد از نزدیک به دوسال حبس مورد عفو قرار گرفت؟ سهام پنی، شامل سهام شرکت های ورشکست شده و گمنام است که ارزش معادل یک دلار و یا کمتر دارد. این سهام ارزش چندانی ندارد و غالبا توسط قشر کم درآمد مورد توجه قرار می گیرد. در حقیقت هیچ ثروتمندی سرمایه خود را با خرید سهام پنی از دست نمی دهد.

روش کار گرگ وال استریت

بلفورت وقتی که کار خود را شروع کرد، حق کیمسیون فروش سهام پنی، 50 درصد قیمت هر سهم بود! این یعنی بلفورت می توانست با فروش هر سهم پنی، نصف قیمت فروخته شده را به عنوان کارمزد بگیرد. او قانون را زیر پا گذاشت و توانست با منحرف کردن ذهن مشتری و متقاعد کردن مردم آن ها را وادار به خرید سهام کند و به این ترتیب با فروش این سهام بی ارزش به ثروت رسید. ویژگی های مهم استراتژی بلفورت، اطمینان، نیت درست، منطق، اهمیت مشتری، تاکید بر کلمات ویژه، خاص بودن، بی توجهی به سود دهی، هدف قرار دادن نکات حساس و زبان بدن بود.

, یوبان

بلفورت از کودکی در زمینه فروش استعداد عجیبی داشت و اهمیت پول را خوب می فهمید. او از دانشگاه دندانپزشکی انصراف داد چون از اول به او گفته شد که از این راه نمی توان پولدار شد. بعد ها با موفقیت هایش در فروش به ثروت رسید. هر چند پادشاهیش با زیر پا گذاشتن قانون به پایان رسید. اما شیوه ها و نکات فروش او قابل تامل و تاثیرگذار است. اگر می خواهید بدانید بلفروت از چه طریقی به ثروت رسید، این خلاصه کتاب صوتی را در یوبوک بشنوید. با یوبوک همراه باشید.

اشتراک گذاری

پاسخ دادن