اوایل زندگی

بلفورت سال 1962 در یه خانواده یهودی تویه شهر نیویورک به دنیا اومد. اولین درآمدش رو در دبیرستان با یکی از دوستاش به دست آورد. اون با فروش فوم خنک کننده به هم مدرسه ای هاش 20 هزار دلار به دست آورد. دقیقا همون موقع بود که فهمید استعداد خوبی در فروشندگی داره. نکته جالبی که در مورد بلفورت وجود داره اینه که اون مدرک کارشناسی خودش رو تویه رشته زیست شناسی گرفته. اون در 23 سالگی با همسر اولش یعنی دنیس لمباردو ازدواج کرد.

زندگی کاری

بلفورت بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه وارد بازار گوشت و غذاهای دریایی میشه و کسب و کار خودش رو راه اندازی می کنه. بلافاصله بعد از چند ماه ورشکسته میشه. بعد از مدتی تصمیم می گیره که وارد بازار بورس بشه. از اونجایی که هیچ آموزشی در مورد بورس ندیده بود به عنوان کارآموز وارد یه شرکت میشه. جالب اینجاست که همون روز اول کارش به دلیل ریزش شدید بازار بورس آمریکا در روز دوشنبه سیاه از کار بیکار میشه. بعد از بیکاری مشکلات مالی زیادی گریبانش رو می گیره. یه روز یه آگهی استخدام در یه شرکت کوچیک دلالی بازار بورس آمریکا توجهش رو جلب می کنه. برای مصاحبه به اون شرکت کوچیک که یه جایی شبیه به یه گارژ بود می ره و استخدام میشه. بلفورت اینقدر تاثیر گذار اونجا کار می کنه که مدیرش 50% کمیسیون از هر معماله رو به اون میده.

تاسیس استراتون اوکمونت Stratton Oakmont

بعد از درخشش و جمع آوری ثروت زیاد و البته یه شبکه سازی درجه یک از اون شرکت می ره. بلفورت به همراه دوستانش شرکت خودشون رو با فروش سهام های درخشان تاسیس می کنن. قدم به قدم به همراه دوستانش پیشرفت می کنن، تا جایی که وارد وال استریت میشن و تبدیل به یکی از معروف ترین شرکت ها در بازار سرمایه میشن.

, یوبان
گرگ وال استریت

طلاق و ازدواج مجدد

ثروت زیاد با برگزاری مهمونی ها و بریز و بپاش های زیادی برای بلفورت همراه میشه. اما همین مهمونی ها کار دست بلفورت می ده. تویه یکی از مهمونی ها با دختری به اسم نائومی آشنا میشه و همون آغاز داستان خیانت بلفورت به همسر اولش و طلاق اونها رو رقم م زنه. بلفورت بعد از چند ماه با همون نائومی ازدواج می کنه که حاصل اون ازدواج دو فرزند میشه.

سهام های پنی و دستگیری

موفقیت ها و ثروت بلفورت از راه قانونی به دست نمی اومد. اون  با ایجاد تقاضای مازاد برای سهام بی پشتوانه و بی ارزش به وسیله مردم عادی و فروش همون ها در قیمت های خیلی بالا به این ثروت و موفقیت رسیده بود. این موفقیت زیاد دوامی نداشت چون با دستگیری دوستان بلفورت به جرم پولشویی خود اون هم دستگیر شد و به 22 ماه حبس به همراه 110 میلیون دلار جریمه نقدی محکوم شد.

, یوبان

دوران حبس و بعد از اون

دستگیری و زندان پایان بلفورت نبود. از  اونجایی که اون استعداد شگرفی در فروش داشت و واقعا هم فروشنده خوبی بود کتابی با عنوان شیوه گرگ نوشت که استراتژی های فروش خودش رو در این کتاب به صورت کامل توضیح داد. همین کتاب شروع معروفیت بلفورت بود و بعد از خروج از زندان تونست با آموزش روش های فروش خودش و برگزاری سمینار های متعدد ثروتی قابل توجهی به دست بیاره که البته تا الان صرف پرداخت جریمه های نقدی اون شده.

خلاصه کتاب صوتی معروف شیوه گرگ اثر جوردن بلفورت با خوانش لیلا ولی پور همین حالا در سایت و اپلیکیشن یوبان دسترس شماست.

اشتراک گذاری

پاسخ دادن