[print_posts pdf="yes" word="yes" print="yes"]

آیا می دانید 50٪ از مشتریان، رقبایتان را به شما ترجیح می دهند چرا که آن ها نیاز های مشتریان را بهتر بر آورده می کنند. اما علت این عدم رضایت از خدمات شما چیست؟ بهترین پاسخی که می توان به این سوال داد این است که با همه مشتری ها به طور مساوری رفتار می کنید.

اگر از نظر استراتژیک آن ها را تقسیم بندی نکنید و رفتاری متناسب با آن نداشته باشید، نتایج بدی در پی خواهد داشت که در صورت ادامه، مطمئنا تعداد زیادی مشتری وفادار و بخش عمده ای از فروش خود را از دست خواهید داد. مشتریان تفاوت فاحش زیادی با یک دیگر دارند. برخورد یکسان با آن ها می تواند بزرگ ترین اشتباهی باشد که در کار خود مرتکب می شوید.

قلق مشتری را بفهمید

مشتریان شما شخصیت های مختلفی دارند که در هر مرحله از فرایند فروش، رفتار متفاوتی را از خود بروز می دهند. شخصیت و رفتارشان هنگامی که مشتری بالقوه هستند، با زمانی که نیاز به خدمات پس از فروش و حمایت شما را دارند فرق می کند.

بنابراین در چنین مواردی، داشتن یک رویکرد ثابت برای ارتباط با همه آن ها منجر به تجربه های بدی می شود. مطالعات نشان می دهد که 33٪ از مشتریان تنها پس از یک تجربه بد، برندی را برای همیشه کنار می گذارند.

اگر به جای رفتاری یکسان، آن ها را به چند گروه و چند شخصیت تقسیم بندی کنید و برخوردی متناسب با آن داشته باشید، می توانید در درآمد و خوشنامی برندتان تغییری بزرگ ایجاد کنید.

در ادامه خواهید دانست که در کل دو نوع مشتری داریم. مشتری های قبل از خرید و مشتری های بعد از خرید. اما چگونه باید به هر یک از آن ها نزدیک شوید؟

همراه عزیز؛ این یک محتوای ویژه است
برای مشاهده این مطلب وارد حساب کاربری خود شوید.

ثبت نام اکانت جدید

سطح اشتراک خود را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری

پاسخ دادن