بسیاری از ما در رویای پولدار شدن شب ها را صبح می کنیم. رویایی شیرین که در طول آن مدام به این فکر می کنیم که من می خوام پولدار بشم، چیکار کنم؟

خیلی ها با شنیدن این حرف از جانب شما یا حرفه های کلیشه ای به شما تحویل می دهند. یا شما را از این رویای شیرین دلسرد می کنند.

اما ما امروز اینجا هستیم که این حرف های کلیشه ای را کنار بگذاریم و حقیقت پولدار شدن را پیش روی شما بیاوریم. حقیقتی که حتی ممکن است که تلخ باشد. با ما همراه باشید و با راهکارهایی که به شما می گوییم بهترین راه را برای تحقق رویای خود انتخاب کنید.

من میخوام پولدار بشم, یوبان

من می خوام پولدار بشم پس باید واقع بین باشم

به شما تبریک می گوییم؛ شما یک قدم از آن افرادی که تنها به رویای خود اکتفا می کنند، جلوتر هستید. همین که الان این متن را می خوانید، برای این که با راه های پولدار شدن آشنا شوید، یعنی قدمی به سوی رویای خود برداشته اید.

اما بگذارید با شما رو راست باشیم، شما باید واقع بین باشید. نمی خواهیم که با حرف‌های کلیشه ای شما را ناامید کنیم؛ تنها باید مسیر زندگی خود را شفاف ببینید. ما باور داریم که راه های زیادی برای رسیدن به ثروت وجود دارد. ما می خواهیم شما نیز به این باور برسید.

من میخوام پولدار بشم, یوبان
پادکست من میخوام پولدار بشم چیکار کنم

تنها باید مسیر پولدار شدن در شرایط خودتان را شفاف کنید. تنها با گفتن دلم می خواد پولدار بشم نمی توانید ثروتمند شوید. راهکارهای ساده ای برای این موضوع وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

موفقیت بدون علاقه امکان پذیر نیست

هر انسان موفقی را که می بینید، مسیر خود را برای رسیدن به جایگاهش با عشق و علاقه طی کرده است. واقعیت این است که موتور انگیزه هر انسانی تنها با علاقه او روشن می شود. امکان ندارد که بتوانید تمام مسیر خود را با زور به جلو هُل دهید. یک جایی خسته خواهید شد و از کار دست می کشید. اما اگر پای علاقه در میان باشد، سنگ هم از آسمان ببارد، شما به مسیر خود ادامه می دهید.

ویدیو من میخوام پولدار بشم چیکار کنم

اما بیایید از زاویه ای دیگر به این موضوع نگاه کنیم. زمانی که شما از مسیری که در آن قرار دارید، لذت ببرید، تمام وجود شما به حرکت و تلاش مجبور می شود. بنابراین اگر مدام در ذهن شما تکرار می شود که من می خوام پولدار بشم اما باید چی کار کنم، اولین قدم پیدا کردن علاقه شما است.

مطلب پیشنهادی: چگونه از صفر شروع کنیم و پولدار شویم

کارمند خوبی باشم

خیلی از کسانی که می گویند من می خوام پولدار بشم، کارمندانی هستند که برای اشخاص دیگری کار می کنند. معمولاً این افراد فکر می کنند که در موقعیت اشتباهی قرار دارند و در این موقعیت تلف خواهند شد. اما بدون شک این طرز تفکر آنها اشتباه است!

هیچ چیزی به اندازه کار کردن در شرکتی موفق نمی تواند به شما برای رسیدن به آرزوهایتان کمک کند. هر چه که این کار برای شما درآمد خوبی نداشته باشد. اما عرصه ای برای اثبات توانایی های شما محسوب می شود.

من میخوام پولدار بشم, یوبان

اگر این فرصت طلایی را برای اثبات مهارت های خود جدی نگیرید، هزار بار اشتباه کرده اید. این عرصه سکوی پرتاب شما به سوی موقعیت های بهتر و فرصت های جدید است. اما نکته اصلی این است که باید جای درستی را برای کار کردن انتخاب کنید و البته بهترین خودتان را نیز به نمایش بگذارید.

من می خوام پولدار بشم پس باید متخصص کار خود باشم

خیلی از افراد مدام زمزمه می کنند که می خوام پولدار بشم. اما هیچ تلاشی برای رسیدن به این رویا نمی کنند. این یعنی که در مسیری مقابل با موفقیت پیش می روند و هر لحظه از رویای خود دورتر می شوند.

اما در نقطه مقابل افرادی هستند که یادگیری را همیشه جدی می گیرند. افرادی که با مطالعه و صرف وقت قدم به قدم به سوی هدف خود نزدیکتر می شوند. این افراد همان هایی هستند که پس از مدتی در رشته خود متخصص شده و بهترین آن حوزه به شمار می آیند.

چنانچه شما نیز به دنبال راه های پولدار شدن بدون سرمایه هستید، باید در رشته خود نفر اول باشید. با گذشت زمان خواهید دید که درآمد شما به شکلی شگفت انگیز تغییر کرده و این همان چیزی است که آرزویش را داشتید.

این که سبک زندگی فعال تری داشته باشید و همواره از مسیر رشد و یادگیری خارج نشوید، اهمیت زیادی دارد که شما را به قله این موفقیت خواهد رساند. توصیه می کنیم برای این کار حتی از مربی های خبره در حوزه کاری خود استفاده کنید.

من می خوام پولدار بشم و از همه ابزارها در این جهت استفاده می کنم

من میخوام پولدار بشم, یوبان

چند دقیقه در طول روز را به استفاده از موبایل خود اختصاص می دهید؟ می دانید که این دقیقه هایی که بی هدف در فضای مجازی می گذرانید، همان فرصت های طلایی برای رسیدن به موفقیت است؟

این دقیقه ها را یک کارمند رستوران با جان و دل کار می کند و پس از چند سال رستوران خود را می زند. در جایی دیگر دانشجویی تمام این دقیقه ها را به یادگیری می گذراند و در رشته مورد علاقه خود بهترین می شود. چند سال بعد پیشنهادهای مختلف در موقعیت های کاری عالی پیش روی او وجود دارد.

اما بسیاری از کسانی که به دنبال پولدار شدن هستند، بدون آن که به اهمیت زمان خود توجه کنند، آن را از دست می دهند. 

برای شکار فرصت ها باید عقابی تیزبین باشم

می گویید می خوام پولدار بشم؟ چه خصوصیاتی را در خود پرورش داده اید؟ اگر به دنبال پولدار شدن هستید، باید نسبت به اطراف خود تیزبین باشید. باید فرصت ها را ببینید و روی هوا آنها را بزنید. اما در کنار این تیزبینی باید تفکر سیستمی را نیز در خود پرورش دهید.

شاید بگویید تیزبینی و تفکر سیستمی چگونه ما را پولدار می کنند؟ اول باید تعریف دقیقی از تفکر سیستمی بدانید. این اصطلاح به این معناست که شما به لایه های زیرین اتفاقات پیرامون خود واقف هستید. از این رو می دانید که چه دلایلی منجر به بروز این اتفاق شده است.

همین موضوع سبب می شود که شما در شناخت فرصت ها عملکرد بهتری داشته باشید. اما برای این کار باید تیزبین بوده و توجه زیادی داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: ذهن پولساز را چگونه پرورش دهیم

تیزبینی اجازه نمی دهد که شما اطلاعاتی را از دست بدهید. در کنار این موضوع تفکر سیستمی شما را برای تحلیل اطلاعات و ترسیم فرصت ها آماده می کند. این همان مهارتی است که شما یاد می گیرید، فرصت ها را ببینید و بشناسید.

پولدار به نظر برسم و به مکان های لوکس برم

من میخوام پولدار بشم, یوبان

اگر می خواهید از تمام راه های پولدار شدن آگاه باشید، باید بعضی واقعیت های تلخ را نیز بشنوید. باید تغییر کنید و به فردی دیگر با تفکرات جدید تبدیل شوید. این مسیر بدون این تفکرات چیزهای تازه ای برای شما ندارد!

همه ما می دانیم که نه تنها در موقعیت های کاری بلکه در زندگی روزمره نیز ظاهر بسیار اهمیت دارد. شاید از ظاهر خود راضی باشید، اما شما به دنبال پاسخی برای سوال «من می خوام پولدار بشم چیکار کنم» اینجا هستید.

پس مقاومت را کنار بگذارید، بپذیرید که برای تغییر در زندگی باید از تفکرات خود شروع کنید. رفت و آمد در مکان های لوکس از شما آدم متفاوتی می سازد. همچنین به این فکر کنید که شاید در یکی از این مکان ها با فردی آشنا شدید که فرصت های فوق العاده ای پیش روی شما بگذارد.

مهارت های ارتباطی را جدی بگیرم

هر چقدر که فکر می کنید که آدم زرنگی هستید، به احتمال زیاد از خیلی از اصول مذاکره آگاهی ندارید. این مهارت همان چیزی است که درهای جدیدی از فرصت های طلایی زندگی به روی شما باز می کند. پس اگر مدام در ذهن خود تکرار می کنید که می خوام پولدار بشم، همین حالا قدمی برای یادگیری این مهارت بردارید.

در اولین قدم باید روی زبان بدن خود کار کنید و مهارت فن بیان را بیاموزید. البته مهارت های دیگری نیز وجود دارد که همه آن ها با تمرین و مطالعه شما را به هدف نزدیک تر می کنند. در حالی که بدون این مهارت ها باید تلاشی مضاعف برای یک قدم نزدیکتر شدن به هدف انجام دهید.

همچنین باید بدانید که این مهارت ها انتها ندارند و برای این که فرد قوی در این موضوع باشید، باید روزانه زمانی را به تمرین و یادگیری این مهارت ها اختصاص دهید.

با پول های خود چه کار می کنید؟

من میخوام پولدار بشم, یوبان

اگر چه گفتیم که حتی بهترین بودن در کار کارمندی نیز شما را به ثروت می رساند، اما بسیاری از راه های پولدار شدن به سرمایه گذاری ختم می شود. برای سرمایه گذاری نیز به پول نیاز خواهید داشت.

بنابراین الان که اول راه هستید، باید پس انداز کردن را جدی بگیرید. اگر در این مسئله عملکرد خوبی ندارید، بهتر است که خود را در موقعیت انجام شده قرار دهید. بهترین راهکار این است که وام بگیرید و با آن تکه زمینی بخرید. در این صورت مجبور خواهید بود که قسط های وام خود را بدهید.

زمانی که شما پولی برای سرمایه گذاری در دست دارید، دیگر از کنار فرصت های خود با حسرت نمی گذرید. هیچ فرصتی را از دست نمی دهید و قدرت ریسک شما بالا می رود.

با تخصص های کمیاب بهترین شویم

زمزمه من می خوام پولدار بشم برای رسیدن به ثروت کافی نیست؛ باید مهارتی را یاد بگیرید. تخصص های رایج شما را در مسیری عادی قرار می دهند؛ همان چیزی که شما نمی خواهید و برای این هدف متفاوت این مقاله را می خوانید.

بنابراین بهترین راه برای ثروتمند شدن، خاص بودن است. تخصص های کمیاب و پرکاربرد را یاد بگیرید؛ اینجا همان نقطه ای است که مانند الماس خواهید درخشید.

چیکار کنم پولدار بشم

تمام نکاتی که در این مقاله گفته شد، راه های پولدار شدن بودند که شما را به سمت هدف هایتان پرتاب می کنند. وقت آن رسیده که عبارت من می خوام پولدار بشم را در ذهن خود پر رنگ کنید و با راهکارهای ارائه شده در این مقاله به این دغدغه فکری خاتمه دهید.

اما یادتان باشد که برای پولدار شدن باید تلاش کنید. کلیشه ای حرف نمی زنیم، اما تا زمانی که هوشمندانه برای رسیدن به خواسته های خود قدم برندارید، مطمئن باشید که به جایی نخواهید رسید.

lifehack

اشتراک گذاری

پاسخ دادن