شوالیه ها در اروپا به عنوان طبقه نخبه در قرون وسطی شناخته می شدند. اما در شرق دور نوع دیگری از جنگجویان وجود داشت که شاید در بسیاری از مهارت‌ها از همه برتر باشند. بیایید نگاهی به سامورایی های افسانه ای بیندازیم و به سبک زندگی آن ها که براساس وفاداری و با افتخار زندگی کردن بود بپردازیم. در کلیپ انگیزشی 21 قانون زندگی سامورایی با قوانینی از زندگی سامورایی ها آشنا می شویم که می توانند باعث موفقیت هر انسانی شوند.

ژاپن قرون وسطایی یکی از ثروتمندترین و شناخته شده ترین فرهنگ های جنگجو در تمام دوران را توسعه داد: سامورایی. این ایدئولوژی در حدود قرن نهم آغاز شد و در طول چند صد سال به یک رمز مهم زندگی تبدیل شد.

انتظار می رفت سامورایی ها بر اساس ("راه جنگجو") زندگی کنند. یک کد اخلاقی دقیق تحت تأثیر کنفوسیوس که بر وفاداری به ارباب، احترام به رفتار برتر، پایبند بودن به اخلاق در همه جنبه های زندگی و نظم و انضباط کامل تأکید داشت.

سامورایی ها از همان کودکی یاد می گرفتند که چگونه حرکت کنند و درست عمل کنند. می توان آن را به یک مراسم تشبیه کرد. به عنوان مثال: یادگیری نحوه نشستن شامل ترتیب خاصی از حرکات بود. زانوی چپ ابتدا باید خم می شد، به طوری که در صورت نیاز، شمشیر کشیدن همچنان امکان پذیر بود. آن ها تمام عمر خود را صرف رسیدن به اهداف خود می کردند و شکست برایشان معنی نداشت!

قطعا در قوانین زندگی شگفت انگیز سامورایی ها مواردی وجود دارد که استفاده از آن ها می تواند باعث پیشرفت ما شود. در این کلیپ انگیزشی با 21 قانون زندگی سامورایی آشنا خواهیم شد.

. . .

همراه عزیز؛ این یک محتوای ویژه است
برای مشاهده این مطلب وارد حساب کاربری خود شوید.

ثبت نام اکانت جدید

سطح اشتراک خود را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری