کتاب اقبال چگونه اتفاق می افتد اثر جانیک کاپلان و بارنابی مارش می باشد. اقبال بیشتر از آنچه که فکر می کنید تحت کنترل شماست. با پیروی از اصول بیان شده در این کتاب می توانید اقبال تان را افزایش دهید. برای این کار شما باید سخت کوشی، استعداد و شانس را با  هم ترکیب کنیدو همچنین برای رویارویی با فرصت ها آماده شوید. فراموش نکنید که برای بهره مندی هر چه بیشتر از فرصت ها باید در محل مناسب حضور پیدا کنید. یعنی به جاهایی بروید که فکر می کنید احتمال فراهم شدن فرصت های جدید در آن ها بیشتر است.

به جای نقشه از قطب نما استفاده کنید

در مسیر زندگی به جای یک نقشه از قطب نما استفاده کنید. در مسیر زندگی شما می توانید با فرصت های بی شماری روبه رو شوید. خوب است که برای یافتن محل های غنی از فرصت برنامه ای داشته باشید. اما به این نکته توجه کنید که داشتن یک برنامه ی بیش از حد سفت و سخت یا در واقع یک نقشه کاملا معین برای زندگی باعث می شود که فرصت های مهمی را از دست بدهید. بنابراین بهتر است نقشه را به کناری بگذارید و یک قطب نما دست بگیرید.

اگر به طور کلی بدانید که می خواهید مسیر زندگی تان به چه سمت و سویی رود داشتن یک قطب نما کافی است که راه تان را گم نکنید . در صورت نیاز برای رسیدن به هدف نهایی خود تغییر مسیر دهید و فرصت های جدید را غنیمت بشمارید. این موضوع نیازمند شجاعت و اعتماد به نفس است اما مطمئن باشید طی کردن مسیر مخصوص به خودتان فرصت هایی برای خودتان فراهم می کند.

اگر به هر دلیلی موفق به خواندن این کتاب نشده اید، یوبوک خلاصه این کتاب را به صورت صوتی برای شما تهیه کرده و در سایت یوبان قرار داده است. با این خلاصه کتاب صوتی در یوبوک همراه باشید.

گوینده: فاطمه جعفرزاده

, یوبان
اشتراک گذاری

پاسخ دادن