کتاب چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد؟ اثر اسپنسر جانسون می باشد. این کتاب به ما یاد می دهد چگونه ترس از تغییر را کنار بگذاریم و از ماجراجویی های زندگی لذت ببریم. تنها امر ثابت در دنیا تغییر است. هر کسی در زندگی خود با تغییرات مختلفی روبه رو می شود. در مواجهه با تغییر، افراد مختلف واکنش های گوناگونی نشان می دهند. برخی سریع تغییر را شناسایی می کنند و مطابق با آن دست به عمل می زنند. برخی دیگر از رویارویی با تغییر می ترسند و به همین خاطر به طور کلی آن را انکار می کنند. بعضی هم کم کم یاد می گیرند که ترسشان را کنار بگذارند و خودشان را با تغییرات وفق دهند.

منطقه امن و تغییرات زندگی

تا زمانی که شرایط فعلی تان را رها نکنید و در منطقه امن تان بمانید پیشرفت نخواهید کرد. هر چه زودتر مسیر جدیدی را پیش بگیرید زودتر به موفقیت جدیدی می رسید. شما با افکار قدیمی خود نمی توانید دستاوردهای جدید داشته باشید. به نشانه های تغییر توجه کنید تا بتوانید برای رویارویی با تغییرات آماده شوید. تجسم دقیق اهداف به شما کمک می کند تا ترس از تغییر را کنار بگذارید.

اسپنسر جانسون با نوشتن کتاب “چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد؟” از مسائلی صحبت کرده که دانستن آن برای همه مهم و ضروری است. اگر شما هم در زندگی با تغییراتی بزرگ مواجه شده اید و می ترسید که موقعیت های فعلی تان را رها کنید و در مسیر جدیدی قدم بگذارید مطالب این کتاب را به خاطر بسپارید.

اگر به هر دلیلی موفق به خواندن این کتاب نشده اید، یوبوک خلاصه این کتاب را به صورت صوتی برای شما تهیه کرده و در سایت یوبان قرار داده است. با این خلاصه کتاب صوتی در یوبوک همراه باشید.

گوینده: فاطمه جعفرزاده

, یوبان
اشتراک گذاری

پاسخ دادن