دنیای امروز نسبت به گذشته خیلی پیشرفت داشته. اوضاع همه چیز نسبت به قبل تغییر کرده و بهبود پیدا کرده. اما متاسفانه هر روز بیشتر احساس ناامیدی و درماندگی می کنیم! در این کلیپ انگیزشی در مورد احساس ناامیدی در زندگی علی رقم وجود امکانات صحبت می کنیم.

ثروت بیشتری در اختیار داریم. امکانات و رفاهیات خیلی بیشتری در اختیار داریم. امنیت بیشتر شده. اوضاع همه چیز بهبود پیدا کرده و در واقع ما خوش اقبال ترین و راحت ترین نسل تاریخیم. اما با این وجود احساس ناامیدی بیشتری داریم!

هر چی که اوضاع بهتر میشه ما درمانده تر می شیم، چرا؟

در واقع میشه گفت که امید با مشکلاتی که حل شدن هیچ کاری نداره با دستاوردهای بشر.

با این امکانات و رفاهیات که پیشرفت تکنولوژی در اختیار ما گذاشته. امید با چالش های حل نشده کار داره با مشکلاتی که همچنان سد راه خوشبختی ما قرار دارند و باعث احساس ناامیدی میشن.

احساس ناامیدی, یوبان

باید بدونیم اگه می خوای امیدوار بشیم و امیدوار بمونیم باید سه تا عنصر رو توی زندگی داشته باشیم، عنصر؛ کنترل، ارزش و اجتماع.

در ادامه این کلیپ انگیزشی یاد می گیریم که؛ کنترل یعنی ما احساس کنیم کنترل اوضاع و زندگیمون دست خودمونه و در واقع می تونیم روی سرنوشتون تأثیر بگذاریم.

ارزش: ما باید توی زندگی یه چیزی داشته باشیم که ما را وادار به حرکت بکنه به خاطرش بجنگیم، تلاش کنیم.

و اجتماع؛ ما لازمه جزئی از اجتماعی باشیم که ارزش های برابر و یکسان داشته باشه، چیزهایی که برای ما مهم اند برای افراد اون اجتماع هم مهم باشند.

در زندگیتون ارزش ایجاد کنید تا احساس ناامیدی نکنید!

در کل اگه ارزشی توی زندگی وجود نداشته باشه، دلیلی برای تلاش کردن هم وجود نداره. اگه کنترلی توی زندگی نداشته باشیم، ما احساس می‌کنیم از پس هیچ کاری بر نمیایم. در واقع به درد بخور نیستیم و همین باعث میشه که احساس ناامیدی کنیم!

لازمه که بدونید اگه یکی از این عناصر را از دست بدید اون دو تای دیگه هم به راحتی از دست میرن و اگه هر سه تا رو از دست بدید. امید را از دست دادید!

این کلیپ انگیزشی احساس ناامیدی در زندگی رو از دست ندین.

اشتراک گذاری

پاسخ دادن