یك فلسفه عملیاتی سالم، نه تنها چشم‌انداز مورد نظر یك شركت را مشخص می‌كند، بلكه بنیان اصول مستحکم مدیریت سازمان را می‌گذارد. نخستین اصل در كسب و كار درستكاری است؛ پس درستكاری و تعهد شما باید فراتر از حرف باشد و از عمق وجودتان برخیزد. امانتداری، درستكاری و تعهد موجب می‌شود مردم به شما اطمینان كنند و تجارت شما رونق پیداكند و روابط كاری فعال شود. یك كسب و كار بزرگ بدون اِتکاء بر درستكاری و صداقت, بسیار کم تر محقق می شود. صداقت در كسب وكار یعنی: صداقت در احترام صادقانه به تعهد اخلاقی در خصوص كسانی كه به شما اعتماد می‌كنند و امورمالی‌شان را به شما می‌سپرند؛ صداقت در جلوگیری از ساكن ماندن سرمایه سرمایه‌گذاران و صداقت در استفاده از روش‌هایی كه در درازمدت، موجب کسب اعتبار، آبرو و موقعیت خوب می شوند. هیچ شركتی بدون صداقت از مراجعه‌ مكرر مشتری منتفع نمی‌شود.

با تكيه بر سه اصل راه خود را هموار كنيد

دومين اصل در يك كسب‌ و كار, اجتناب از پذيرش كمك‌هاي مالي دولتي است؛ چرا که مشكلات مالي، منجر به تلاش مضاعف، راه‌حل‌هاي خلاق، ايستادگي و اراده مي‌شوند. دريافت نکردن چيزي به صورت رايگان، شاخصه‌هاي شخصيتي اي ايجاد مي کند كه براي موفقيت دائم مورد نياز است. سومين اصل، سهيم‌كردن كارمندان در سود شركت است. وقتي شركت شما به سودآوري مي‌رسد، بايد در تقسيم آن با كارمندان سخاوتمند باشيد.

کسب و کار, یوبان

راه‌های برنده شدن در كسب و كار

بین رنج بردن و موفقیت رابطه ی نزدیک وجود دارد. از خصائل یك كارآفرین صداقت كامل در روبه روشدن با چیزهایی است كه درك نمی‌كند. هرگز اراده لازم برای شروع دوباره را از دست ندهید. نخستین نیاز فردی كه می‌خواهد كسب و كار جدیدی را پایه گذاری کند, اعتقاد محكم به توانایی‌های خویش است. برای موفق شدن نباید دلواپس عقاید دیگران درباره خود و یا نظریه‌هایتان باشید. از این كه دیگران شما را ریشخند و تمسخر کنند, نهراسید. توجه داشته باشید که محبوب‌ترین سرگرمی نوع بشر بیان كاستی‌های دیگران است. ویژگی‌ همه كارآفرینان, توانایی فكركردن به گونه‌ای متفاوت بوده است. موفقیت تنها با سخت‌كوشی، خردمندی، علاقه، اعتماد به نفس و صداقت به دست می‌آید و تأخیرها و موانع, به طرح‌های نو و تلاش‌های مضاعف منجر می‌شوند. هیچ کارآفرینی نباید پاسخ «نه» را از افراد ذی نفع بپذیرد. اَبَركارآفرینان وجودشان را بذل كسب و كارشان میکنند. خلاقیت، تلاش، الهامات و عشق آنان به شركت سرازیر می‌شود. شما هم اگر دوام آورید، به كار ادامه دهید و روحیه جنگندگی را حفظ كنید، می‌توانید به یك ابركارآفرین تبدیل شوید.

اشتراک گذاری

پاسخ دادن