حال آنکه احساس آرامش و راحتی و انگیزه بیشتری می کنید باید اهمیت بیشتری به تمرینات و پیشنهادهای توصیه شده بدهید ، تا راهی که برای خود در نظر گرفته اید را با موفقیت به پایان برسانید.

در اين مرحله سعي داريم بر روي توان درونيتان کار کنيم تا کاملا ورزيده شوند و ديدتان نسبت به خواسته هايي که داريد کاملا شفاف و روشن شود . همچنين راهي را برايتان ترسيم مي کنيم تا فعاليت هايتان را در مسيري درست و صحيح هدايت کنيد و در کوتاهترين زمان لازم به آنچه که مي خواهيد، دست يابيد.

گام هشتم: نيرو و قدرت تمرکزتان را بافردي که با او احساس راحتي و لذت مي کنيد، امتحان نماييد.
زمانی که از مشخصه زمانی مان استفاده میکنیم، انگیزه و تمایل بیشتری نسبت به کارهای روزانه در خود احساس میکنیم و به آنچه در زندگیمان از ما انتظار دارند ، بیشتر توجه میکنیم.درست به گونه اي در مسير زندگيتان حرکت نماييد و از انرژي هايتان استفاده کنيد که انگار فردي در اين مسير با شما همگام است و از شما انتظاراتي دارد .دقيقاً راه درستي که جلوي درب منزلتان است در پيش گيريد و به دنبال راه هاي انحرافي نباشيد و اگر در مسير اشتباه زندگي خود قرار گرفته ايد، قبل از آنکه به نتايج پوچ و بي اساس دست يابيد ، بازگرديد و به اشتباه خود اعتراف کنيد.
ما تنها کاره هايي که مايل به انجامش هستيم به خوبي انجام مي دهيم. ( کولت )
زمان فعاليت :
کاغذي برداريد و آنرا به هفت قسمت تقسيم کنيد ، به طور مثال در هرقسمت موفقيتي را که در نظر داريد يادداشت کنيد، پاسخ به سولات زير را در ستون هاي در نظرگرفته شده بنويسيد .
الف: سه خصوصيت ذهني خود را که دردست يابي به خواسته هايتان نقش دارد ، انتخاب کنيد (مانند : حافظه ، يادآوري ، ابداع ، طراحي )
ب: سه خصوصيت جسماني مانند توانايي هاي بدنتان را که در کارها به شما کمک انتخاب کنيد ( مانند : سرعت ، انرژي و زيبايي )
پ: سه مهارت دروني تان که در کارها شما را ياري مي کند ، انتخاب کنيد ( مانند : خوب شنيدن ، قدرت راهنمايي وکارگروهي )
ت: سه خصوصيت شخصيتي که نقش کليدي در حل مسئوليت هاي واگذار شده به شما دارند را بيابيد( مانند: استقامت ، صداقت و اعتماد )
ث: سه مورد از آگاهي و اطلاعاتي که از محيط اطرافتان داريد ، بنويسيد ( مانند : علم رياضيات ، تجربه مفيد از يک زندگي سالم، موسيقي و يا ادبيات)
ج: سه مهارتي که اگر بياموزيد در زندگي به نفع تان خواهد بود ( مانند : سوارکاري،، تعميير ماشين و آموزش هاي اکادميک )
با توجه به پاسخهايي که در همين زمينه به سوالات بالاداده ايد ، جدول ديگري نيز تنظيم کنيد .
1- در مورد پنج يا شش ارتباط که از نظر شخصيتي شما را به نتيجه مطلوب مي رساند ، فکر کنيد و براي آن جدولي تنظيم کنيد.
2- به پنج يا شش مورد از تجربياتي که از اتفاقات اجتماعي داشته ايد و لذت وافري برايتان داشته است فکرکنيد و در جدولي که تنظيم کرده ايد يادداشت کنيد .
3-به پنج يا شش مورد مسائلي که در زمينه هاي زندگي باعث موفقيت شما شده است ، فکر کنيد و در جدول يادداشت نماييد.
نکته: زماني را به مطالعه و مقايسه هر جدول صرف کنيد و معتقد باشيد با استفاده از اين روش مي توانيد به هر آنچه مي خواهيد برسيد.
گام نهم: احساسات خود را از ترس جدا کنيد.
خوشبختانه هنگامي که در حال امتحان توانايي هاي خود در گام پنجم بوديد ، توانستيد به يک مورد از ترسهايتان که همان رفتن به سوي نادانسته هاست، غلبه کنيد ، اما هنوز ترس هاي ديگري وجود دارند که مانع پيشرفت تان مي شوند ترس هايي از اين قبيل:
• اگر چيزي را که بدست آورده ام از دست بدهم ، چه وضعيتي پيش خواهد آمد؟
• اگر تغييري در زندگيم رخ دهد و آن اتفاق وضعيتم را بدتر کند ، چه وضعيتي خواهم داشت
• چه اتفاقي مي افتد اگر جنگ شود ، زمين لرزه حادث شود يا ازمريخ به ما حمله شود ، چه مي شود؟
• اگر متوجه شوم فردا قرار است بميرم؟
مطالبي را که مطالعه کرديد , خلاصه افکاري است که افراد نااميد به ان مبتلا هستند . اولين گام براي غلبه بر ترس ، اعتماد به نيروهاي درونيتان است. بايد قادر باشيد بر نيروهاي خود غلبه کنيد و گرنه آنها بر شما غلبه مي کنند .امروزه هرگونه ترس ،حال از هرنوع ، دیگر برای شما که قصد دارید به اجتماع وسیع خود پیوند ید،اصلا مناسب نیست و اجازه ندهیدکه این امر بر شما یا هرکس دیگری غلبه کند. ترس قابل درک است و معمولا غير قابل امتناع اما هرگز دليلي براي نابودي و تسخير روياهايتان نمي باشد .
تنها مسئله اي که روزي باعث پشيماني تان مي شود ،کارهايي است که انجام نداده ايد ( ميکائيل کورتز )

زمان فعاليت و چگونگی انجام تمرین


مطمئنا هدف شما از خواندن اين کتاب اين است که قدم در راهي بگذاريد که مسير اول آن مقابله با مشکلات کوچکي است که در سر راهتان سبز مي شود و مسير دوم آن حل مسائل دشواري است که اضطراب و وحشت را در طول زندگي برايتان به همراه دارد . پس لطفا به مطالب زير توجه کنيد :
* براي هر مشکلي که اعصابتان را تحريک مي نمايد ، لحظه اي به خود آرامش دهيد و سريعاً ذهن خود را بر روي تنفس تان متمرکز کنيد و اطمينان حاصل نماييد که عميقاً از انتهاي شکمتان نفس مي کشيد و اکسيژن لازم به تمام نقاط بدنتان مي رسد.

 • مراحل دستیابی به آرامش را هنگام تنفس به یاد آورید . به طور مثال : هنگام دم و بازدم به خود بگویید”من…”سپس نفس عمیقی بکشید و ادامه دهید”…آرامش دارم”.
 • اگر زمان کافی در اختیار دارید ، صحنه ای آرام را تصور کنید و حس کنید در وسط باغی ایستاده اید و قوهای زیبا در رودخانه ای که در آنجا وجود دارد ، شنا می کنند یا اینکه صورت شخصی را که به او علاقه مندید درهنگام خواب تصور کنید.
 • اصوات و صحنه های دلخواهتان را بیاد آورید . به طورمثال : بوی علف های تازه وجین شده ، صدای آبشار و یا صدای تنفس آرام کودکی زیبا هنگام خواب
 • سعی کنید در اتاق خلوتی آرام و تنها بنشینید و چند حرکت کششی انجام دهید تا اضطراب های وارد شده به عضلات بدنتان رفع شود . به طور مثال : پاهایتان را روی هم نیندازید و دست به سینه ننشنید و شانه هایتان هم خمیده نباشد.
 • چشمانتان را ببندید و بر روی تنفس تان تمرکز کنید و مسیر عبور هوا را از شش هایتان تصور کنید و تصویری در ذهنتان بسازید که قلبتان در وسط آن قرار دارد و آنرا مانند پمپی ببینید که خون حاوی اکسیژن را به تمام نقاط بدنتان می رساند . عمل اکسیژن رسانی به قلب را تا آنجا که می توانید آرام و آرامتر سازید ، تا بتوانید به راحتی عمیقاً تنفس نمایید.
 • سعی کنید خود را در حالت دراز کشیده در بستری نرم یا استخری زیبا ، میان باغی سرسبز تصور کنید . خورشید گرم است ولی نمی سوزاند و شما به آرامی در استخر در حال شنا می باشید و تنها صدایی که می شنوید ، صدای عبور باد از میان درختان و آواز پرندگان زیباست. همانطور که در استخر دراز کشیده اید،خود را درآرامش کامل روحی تصور کنید و هر کاری که تمایل دارید انجام دهید . برای مدتی در این حالت بمانید تا احساس رضایت را با تمام وجود درک کنید .
 • در کلاسهای یوگا ، آموزش شنا ، کلاسهای دستیابی به آرامش ، سفالگری یا حتی پیاده رویهای گروهی شرکت نمایید.
 • یک شب قبل از خواب ، در رختخواب دراز بکشید و در این زمان با چشمانی بسته و آرام حالاتی از خود را که با اعتماد به نفس کامل مشغول به کار هستید و اثری از ترس درشما دیده نمی شود را مجسم کنید.
 • سناریوی خواسته هایی که دارید ، اما جرات انجامشان را ندارید در لیستی بنویسید.
  برای هر یک از مواردی که ذکر کرده اید، طرح سطحی در ذهن داشته باشید ، در ضمن برای بهبود شرایط خود یا موقعیتی که در آن قرار دارید تصور کنید زمانی که در چنین شرایطی قرار گرفته اید ، چه رفتاری خواهید داشت .
  گام دهم : برای تحقق رویاهایتان ، احساسات خود را با تاسف تحریک نمایید.
  غم، مهمترین عامل تحریک احساسات است .آیا نمی خواهید از این محرک قوی برای انگیزهایتان استفاده نمایید ؟ می دانم زمانی که ان حالت در من بوجود می آید به سختی می توانم گوشه ای بنشینم و کتابی در مورد راه های پایداری احساساتم مطالعه نمایم. این را می دانم که همانند یک روان درمانگر ماهر عمل کردن تا حدودی برای بهبودی وضعیت در این فرضیه به موضوعی که بر روی آن کارمی شود، وابسته است اما معتقدم که ناراحتی یکی از موثرترین و سریعترین روش ها برای دستیابی و درک اهدافی است که در ذهن مجسم کرده اید این روزها اکثر افراد بالغ اهمیت این امر را ایجاد انگیزه و تحریک ذهن آدمی فراموش کرده اند.
  نیازهای درونی تان را به دنیایی که با میل خود ساخته اید منتقل سازید.تنها دو راه برای به ثمر رسیدن تلاش های یک فرد وجود دارد و آن ترس از مجازات و امید به دریافت پاداش است . ( جان ام ویلسون )
  *حقیقت بخشیدن به رویاهایتان سبب ترسیم زندگی جدیدی در برابرتان می شود .
انگیزه, یوبان

زمان و چگونگی فعاليت

* در اين تمرين بايد از انرژي عصبانيت در زمينه هاي سازنده استفاده کنيد . تصور کنيد بر روي صندلي نشسته ايد و در حاليکه با پا ضربه هاي منظمي به زمين مي کوبيد ، سعي کنيد از کج خلقي هاي خود بکاهيد و به جاي عبارت “من همه چيز و همه ي فرصت ها را از دست داده ام”سعي کنيد ، تعادل خود را حفظ کنيد و اين عبارت را بگوييد ” از اين که به راهي بروم که بن بست باشد و به آنچه مي خواهم نرسم ، واقعا عصباني مي شوم”.
* زمانيکه از موضوعي خسته شده ايد ، تنفس عميق و حرکات کششي را تمرين نماييد و يک نوشيدني مطلوب بنوشيد .

انگیزه, یوبان

* بعضي وقتها خود را در آينده تصور کنيد و از موفقيت هايي که براي خود ترسيم مي کنيد لذت ببريد .

* اين الگوي زندگي جالب را حداقل يک يا دوبار، تکرار کنيد .
1- نامه اي به يکي ازدوستان و اقوامتان بنويسيد و در آن توضيح دهيد که چگونه روياهايتان به حقيقت پيوسته است . در هفته آينده چندين بار نامه را با صداي بلند بخوانيد و هر بار به صدايتان قدرت بيشتري دهيد تا تاثير بيشتري داشته باشد .
2- با رنگ هاي جذاب و قوي از يکي از روياهايتان طرحي بکشيد ، که تمام جزئيات خيالتان را به تصوير کشيده باشد و براي چاپ به دفتر مجله اي بفرستيد . ( انتظارکارحرفه اي از خود نداشته باشيد ) .
3- نقاشي تان را به ميل خود تزيين نماييد و جاييکه هرروز چشمتان به آن بيفتد نصب کنيد ( تصورات روزانه شما نبايد بي تحرک باشد ، بلکه بايد با چرخه پيشرفت و روند زندگيتان پيشرفت نمايد . )
4- بهترين نظراتي که براي زندگي تان درنظر داريد ، با دوستاني که به آنها اطمينان داريد ، در ميان بگذاريد.
* اگراين کارها را انجام داديد و بعد از گذشت مدتي متوجه شديد ، ترس شما از مواجه شدن با زندگي کمرنگ تر شده است ، موثرترين و بهترين راه قدرتمند ساختن روحيه خود را در پيش گرفته ايد .
5- هر زمان که وقت کافي در اختيار داشتيد ، روياهايتان را به خود يادآوري کنيد وآنها را مجدداً تصوير نماييد تا آن لحظات دوست داشتني برايتان زنده بماند . بهترين زمان براي يادآوري خاطرات زماني است که در اتوبوس ايستاده ايد ، در حين مسافرت در هواپيما هستيد و يا در صف بانک ايستاده ايد .
6- در مورد تصوراتتان طوري صحبت کنيد که انگار واقعاً اتفاق افتاده است . به طور مثال نگوييد “اگر به آنجا مي رفتم”بلکه بگوييد “وقتي به آنجامي رفتم”
گام يازدهم: با نيروي قابل توجهي ادامه دهيد .
حداقل روزي يک بار به زندگي واقعيتان بازگرديد . با نهايت تعجب بايد بگويم ، برنامه هايي که براي فعاليت در نظر گرفته ايد ، تنها به اندازه يک برنامه خيالي ارزش دارد . اين برنامه ها به ظاهر فريبنده تر از روياهاي روزانه ما هستند اما اگر شما به اصل قضيه پي ببريد ، بسيار راحت تر و سريع تر مي توانيد از بکار بردن اين قضايا احساس رضايت نماييد و مطمئناً منبع اصلي تغذيه ديد شما نسبت به زندگي خواهدبود . هرگز اين گام را بعنوان يک مرحله تجملي و لوکس در نظر نگيريد .
سه راز طلايي و ارزشمند که مي بايست هنگام تهيه راه هاي مورد نيازتان درنظر داشته باشيد ، در زير آورده ایم


1-اهداف خود را بالاترين هنر فردي ببينيد. زيرا آن نيروي دروني که براي يک شخص مفيد واقع مي شود ، شايد براي فرد ديگر اصلا مفيد واقع نشود حتي اگر هر دو شخص اهداف مشترکي داشته باشند .
2- از استواري برنامه ها و چگونگي پيشبرد آنها اطمينان حاصل کنيد .
3- زمان قابل توجهي را براي لذت و تفريح در برنامه هايتان بگنجانيد .

خيلي مهم است که کمي هديه براي خود در نظر بگيريد . داشتن چنين وضعيتي در شروع کار , سود قابل توجهي در آخر کار نصيبتان خواهد کرد .
* همه ما مطمئن هستيم که شما هميشه در اين چرخه براي برنامه ريزي زندگي وروحيه تان باقي نمي مانيد . پس مي توانيد خلاصه اي از برنامه هايتان را با فرد ديگري در ميان بگذاريد .
* طرح فعاليت هايي که در ذهن رشد مي دهيد ، دنياي واقعی تان را برايتان ترسيم مي کند که همان فضاي جذاب و دلخواه زندگيتان خواهد بود .
* چشمانتان به آسمان باشد و پاهايتان را هر چه محکم تر روي زمين نگه داريد  . (روزولت)

زمان فعاليت :
* زمان کارها و اهدافتان را مشخص کنيد . درآمد نهايي شما بايد نتيجه تفکراتي باشد که به آنها فکر کرده ايد .
* چگونگي روند پيشرفت خود را يادداشت کنيد . باافرادي که احساس مي کنيد براي انجام کارهايتان مي توانند به شما کمک کنند ، در ارتباط باشيد .
* براي دستيابي به نتيجه نهايي ، حداقل سه هدف غيرضروري خود را در ذهن برنامه ريزي نماييد . اگر ممکن است در هفته آينده سعي کنيد يکي از هدف ها را عملي سازيد ، حتي اگر دستيابي به اين هدف خيلي ساده باشد . به طورمثال :
تا هفته آينده :


تلفن هاي ضروري که داريد بزنيد ، يک قطعه مورد نياز کارتان را خريداري کنيد , خوراکي هاي غير قابل استفاده درون يخچال را بيرون بريزيد و مواد غذايي تازه جايگزين کنيد .

تا آخرماه :

با سه نفر از افراد فاميل ملاقات داشته باشيد و يک کيلو از وزنتان را کم کنيد .

در سه ماه آينده :
ده خصوصيت خوب و رضايت بخش داشته باشيد , بياموزيد از وسيله جديدي که خريده ايد , استفاده کنيد , پنج کيلو وزن خود را کم کنيد .
* از پاداشي که به ازاي دستيابي به هر مرحله کوچکي که براي رسيدن به اهداف نهايي موثر بوده اند دريافت کرده ايد ليستي تهيه کنيد . خواسته هاي دروني تان را که انگيزه لازم براي انجام بعضي از کارها را در شما تقويت مي نمايد , يادداشت کنيد . اين خواسته ها را در کاغذي بنويسيد و آن را در جايي قرار دهيد که ديده شود و هميشه جلوي چشمتان باشد .

انگیزه, یوبان

ادامه کار را برای خود آسان کنيد

خوشبختانه دراین مرحله ، مسئولیت شما برقراری آرامش و تسکین تشنج های موجود برای همیشه می باشد . این مرحله کمک میکند تا مراقب محیطی که برای انجام اینگونه کارها در نظر گرفته اید، باشید. همچنین شاید با موانعی که بر سر راهتان قرار می گیرد مواجه شوید و روند برنامه هایتان را کمی با مشکل پیش ببرید ، بنابراین حواستان باشد که این مرحله کمی دشوار است .
مانند هر شخص با اراده ای نیاز دارید با دو حقیقت روبرو شوید. ابتدا باید آنقدر موثر واقع شوید که بتوانید برنامه ها را خودتان به تنهایی پیش ببرید . ثانیاً اتفاقات غیر منتظره و تغییرات اجتناب ناپذیری وجود دارند که حقیقت زندگی زمینی را تشکیل می دهند . دراین مرحله روندکار شما باید اینگونه باشد که این دو اصل را قابل فهم سازد تا درک عمیقی از زندگی داشته باشید .
گام دوازدهم: بدنبال محیط مناسبی جهت انجام فعالیت هایتان باشید .
این مهم نیست که چقدر هدفمان بزرگ و مهم باشد بلکه چگونگی موقعیت محیطی که برای انجام کارهایمان درنظر گرفته ایم اهمیت دارد اگر چنین زمینه ای مساعد نباشد ،در بین راه متوجه خواهید شد که ادامه کار چقدر مشقت بار است. این اواخر در اسپانیا اقامت داشتم جایی که آرامش کامل دارم و می توانم به راحتی بنویسم وسعی کنید به محیطی سرسبز بروید زیرا آنجا احساس آرامش بیشتری خواهید داشت. محیط سرسبز و مصفا جای مناسبی برای کار خواهد بود زیرا در چنین محیطی است که انسان از نظر روحی و جسمی به تعادل خواهد رسید و در این صورت پیشرفت کارها بخوبی خواهد بود و من این مکان را اسپانیا یافتم .

 • برای رسیدن به هدفی که در سر دارید تاچه اندازه قدرت مقابله با مشکلات را دارید؟
 • آیا این توانایی ها را در خود می بینید تا با محیطی که در آن در سر هستید، هماهنگ شوید؟!!
  حدس میزنم صادقانه ترنی جوابی که می توانید داشته باشید این است که ((نه خیلی سخت نیست)).
  همواره محیط اطرافتان را در نظر داشته باشید تا هماهنگی لازم را با شما ، خواسته ها و انگیزه هایتان داشته باشد .
  برای تغییر خود ، ابتدامحیط اطرافتان را تغییر دهید و مطمئن باشید که یک شخص با انگیزه و با نشاط در محیطی هدفدار زندگی می کند ، درحالیکه فرد کسل در محیطی کسالت آور زندگی می کند . ( دیویدفرنیتال)


زمان فعاليت:
* درطول هفته آينده کارهايتان را در محيطي که به ميل خود طراحي کرده ايد، انجام دهيد .
* به طور کامل مراقب موارد نااميد کننده و کسالت آور اطرافتان باشيد . به طورمثال : صداهايي که در ترافيک بوجود مي آيند ، صندلي نامناسب و رنگهاي تند
ليستي از وسايلي که براي مساعدکردن محيط اطرافتان نياز داريد تهيه کنيد . به طورمثال: رنگين کردن محيط با دسته گل و يا نقاشي و يا کتابي در مورد فنگ شويي بخريد .
* مدتي خود را در فضاي آزاد قرار دهيد تا از محيط طبيعي خارج الهام بگيريد .
اين تمرين نه تنها شما را از نظر روحي درمان مي کند و به آرامش مي رساند , بلکه قادر خواهد بود مشکلات جسمي شما را نيز برطرف سازد.
گام سيزدهم: يک گام جلوتر ازخواسته هايتان حرکت کنيد
خوشبختانه تمام تلاشهای طاقت فرسایی که برای پیشرفت تان انجام داده اید، منجربه اشتباه نخواهد شد .در حقیقت شما در این حالت مثل فردی هستید که از نظر ذهنی تمام توانایی خود را برای پیشرفت بکار گرفته است محیط را با خود هماهنگ کنید. با توجه به اينکه دنياي مادي را در نظرگرفته ايم ، مقدس ترين و جذابت ترين موجودي که در عالم وجود دارد ، ما انسانها هستيم . اين رادرنظر داشته باشيدکه شيطان سعي دارد از نيروي وجودي شما استفاده کند تا بتواند به بقا عمر خود بيفزايد . اگر به اصوات نااميدکننده درونتان گوش کنيد ، بي هيچ انديشه نيروي شيطاني را برنده اعلام خواهيد کرد . به اين کشش اجازه ندهيد تا به جاي انديشه شما تصميم گيري کند و تلاشهاي شما را نقش برآب کند .
در اين گام شايد به مرحله اي برسيد که در مورد انگيزه هايتان از اعتماد به نفس بالايي برخوردار شويد و هرجا و هر زماني که اراده کنيد به خواسته هايتان دست يابيد . درچنين شرايطي مي توانيد بسيار جذاب جلوه کنيد و نظر و احساسات ديگران را به خود جلب کنيد و نسبت به اطرافيان خود احساس برتري نماييد . به همين روش ادامه دهيد ونقش آهن ربا را براي جذب اطرافيان داشته باشيد و به جاي ترس از تحسين و تشويق ديگران به خاطر کارهاي مفيدي که انجام داده اند ، مي توانيد از تجربيات و روش کار و نحوه موفقيتشان براي پيشرفت کاري خود استفاده نماييد و خود را تحت تاثير طرح هاي موفقيت آميزي که استفاده کرده اند ، قراردهيد . بعد از مدت کوتاهي خواهيد ديد ، هرچه زمان مي گذرد ، بيشتر تمايل مراوده با آنهارا داريد و مايليد که تجربيات مشترک بيشتري داشته باشيد .
هرگز به طور کامل احساسات دروني تان را انکار نکنيد فقط کافيست با درنظر گرفتن شرايط محيطي که درآينده احساساتتان را به مسيرصحيح هدايت مي کند ، کمي منطقي برخورد کنيد.
دنيا غني تر از آن است که با اشتباهات ما فقير شود ، پس تا آنجا که مي توانيد در غني سازي دنيا بکوشيد . (ويليام جيمز)
زمان فعالیت:
از مواردی که باعث وسوسه و گمراه شدن تان میشود ،لیستی تهیه کنید ونیز در کنار هرکدام مواردی را که باعث مقاومت و امتناع از انجام آنها میشود ،در آن یادداشت کنید.
نام افرادی که با خواسته هایشان شمارا در دستیابی به اهدافتان با مشکل مواجه کرده اند، را در لیستی بنویسد.
گام چهاردهم: براي مرحله اختياري در روند کار آماده شويد .
بعد از تمام کارهایی که در راهکار انجام داده اید، امیدوارم بتوانم تضمینی مطمئن برایتان داشته باشم. برای من بسیار لذت بخش است که این توانایی را داشته باشم که به شما قول دهم تنها زمانی روند پیش خواهد رفت که واقعا مایل به انجام آن باشید. در اين مرحله شخصيت شما را به آرامي تقويت مي کنيم تا با استفاده از آن بتوانيد به فعاليت بپردازيد و در راه پيشرفت روحي گام برداريد . اين مرحله بايد شامل هدف هايي باشد که نقش کليدي در زندگي تان دارد . اين توانايي ها را بدست آوريد تا بتوانيد تعادل مناسبي را ميان روح و جسم تان ايجاد نماييد . تقويت نيروي ذهني مفيدترين قدرتي است که مي تواند به شما کمک کند . حال اين وظيفه شماست که آنرا ارتقا دهيد يا آنرا در همان مرحله راکد نگه داريد .
شکست تنها فرصتي است که مي توانيد دوباره با قدرت بيشتري شروع نماييد . ( هنري فورد)
زمان فعاليت :
ليستي از رفتارهايي که باعث ارتقا سطح رفتاري تان مي شود ، تهيه کنيد . به طورمثال :
1- درک صحيح فيلمها و ويدئوها
2- متني براي قدرداني از تمام افراد و اشيايي که در زندگي شما نقش داشته و شما مايليد که آنها همچنان در کنارتان باشند .
3- کاست هايي در مورد تفکرات مثبت
4-موسيقي هاي آرامش بخش و هيجان آور
5- کتاب هاي کمدي و جدول
6-آلبوم عکسي ازمناطق زيبا و ساختمان هاي قديمي
7- کارت هاي جذابي که بر روي آنها کلمات مثبت و اميدوارکننده نوشته شده است.
9- جمع آوري کلکسيون عکس ها و وسايلي که شما را به ياد موفقيت هايتان مي اندازد .
10- خواندن راحت کتاب
11- ويدئوهاي تمرين شادي
12- شغلي نيمه وقت که انجامش آسان باشد . وبه راحتي بتواند توجه شما را براي مدتي از ناراحتي هايتان به مسائل ديگر منحرف سازد .
13- غذاهاي مغذي که حاوي کربوهيدرات باشند تا ميزان ترشح” سروتونين” براي مدتي طولاني افزايش يابد.
گام پانزدهم : برنامه هايي را که در سرداريد ، عملي سازيد .
يکي از راه هايي که مي توان با آن مشکلات موجود را حل و فصل نمود ، شکل دادن به خواسته هايتان است . مطمئناً ترس از خجالت مهمترين علت بازدارنده اين حالت مي باشد که باعث مي شود شما از اين گونه عملکردها منصرف شويد اما اين را هم بدانيد که خود شما تنها دليل اين حالت هستيد . در اينجا بايد اعتماد به نفس نقش شکست ناپذير خود را ايفا کند تا به غرور و شخصيت شما لطمه اي وارد نشود (در حقیقت اعتماد به نفس و شخصیت افراد بطور محض ، کامل نمیباشد). براي اينکه اين حالت در شما بوجود نيايد با افرادي که خصوصيت زير را دارند ، ارتباط برقرار نکنيد :
* کسي که دوست دارد شاهد شکست شما باشد .
* افرادي که اهميتي به پيشرفت شما نمي دهند .
برخلاف افراد بالا، افرادي با خصوصيت زير را براي اين تمرين درنظر بگيريد :
* افرادي که حواسشان به شما باشد و در مسير کارهاي شخصيتان همواره ياري تان کنند .
* اگردرزندگي با مشکلي مواجه شديد ، هميشه شجاعت و استقامت شما را تحريک نمايند .
* افرادي که از پيشرفت شما خوشحال شوند و دوست داشته باشد در شادي هاي شما سهيم باشند ..
* بزرگ نمايي اهدافتان مي تواند کمک بسزايي به نظرات شما نمايد ، اما اگر در اين زمينه دچار اشتباه شويد ، بدون شک تحقير و حسادت را در خود پرورانده ايد .
در مورد اهدافتان ثابت قدم باشید و از این شاخه به آن شاخه نپرید. افرادی که در اطراف شما زندگی میکنند اصلا تمایل ندارند که از نظر احساس تحت فشار قرار بگیرند زیرا این حالت آن را وادار میکند تا از رویاها و تخیلات شان فاصله بگیرند…
مطمئنا اصلا دوست ندارند که این وضعیت را دوست عزیزشان برایشان پیش بیاورد و همیشه به فردی نیاز دارند که به آنها اعتقاد داشته باشد و شهامت را در آنها افزایش دهد و از آنان حمایت کند.(جان راج و پیترمک ویلییامز)
زمان فعاليت:

ليستي در نظر بگيريد و به افرادي که با آنها درارتباط هستيد توجه کنيد ، درنظر بگيريد کداميک از آنها بهتر مي توانند شما را در رسيدن به اهدافتان ياري نمايند . به طور مثال افرادي را درنظر بگيريد که ازنظر ذهني ، نظر ثابتي داشته وکمک بسزايي مي توانند براي رسيدن شما به خواسته هايتان انجام دهند
خلاصه اي ازکارهايي که براي يک جشن لازم داريد ، تهيه کنيد زيرا اين کار تاثير بسزايي در روحيه شما خواهد داشت .

اشتراک گذاری

پاسخ دادن