اکسیر ثروتمند شدن رویایی است که اغلب دستیابی به آن را رویایی ناممکن می دانند. اما بانگرش و راهنمایی های صحیح نوشیدن از این اکسیر نیز امکان پذیر خواهد شد. سرعت رشد شما وابستگی بسیاری به میزان درآمد شما دارد.

بنابراین برای رسیدن به هدف خود و کسب راه پولدار شدن باید قدری ذهنیت خود را تغییر دهید. راز پولدار شدن عبارت شگفت انگیزی است که شما را به سمت خود می کشاند. اما آن چه درون این کلمه نهفته، فراتر از نکاتی است که به ایجاد ثروت ختم شود.

آیا می دانید چه ویژگی هایی شما را به کسب ثروت نزدیک می کند؟ و چه نکاتی را باید در این مسیر به کار بندید؟ برای پاسخ به این دغدغه های ذهنی دقایقی را با نگاهی نو به مطالعه این مقاله بپردازید.

راه دستیابی به اکسیر ثروتمند شدن چیست؟

اگر در ذهن به کسب ثروت می اندیشید، مهم نیست که در مسیر چه اشتباهات تجاری را مرتکب می شوید. بهتر است از آن ها درس گرفته و همچنان ادامه دهید.

اما برای رسیدن به اهداف بزرگ و یافتن اکسیر ثروتمند شدن، باید ساختارهایی را دنبال کنید که مسیر را هموارتر می کنند. در ادامه برخی از نکات و ساختار ها را برای شما روشن می سازیم تا با چراغی روشن وارد این راه شوید.

اکسیر ثروتمند شدن, یوبان

وضعیت مالی خود را ارزیابی کنید

اگر ندانید که اکنون در کجا ایستاده اید، رشد و ترقی غیر ممکن یا دشوار تر می شود. بنابراین وقت آن است که هر آنچه از وضعیت مالی خود می دانید روی کاغذ بیاورید. با این کار به راحتی تغییرات مورد نیاز برای رسیدن به اهداف خود را ایجاد می کنید.

مطلب مرتبط: راه های دستیابی به ثروت را بشناسید

به وضوح میزان درآمد و میزان خرج و مخارج خود را بنویسید و برنامه مالی برای خود بسازید. این شیوه برای ورود به مرحله بعدی راهگشای شما خواهد بود. در راستای تغییر موارد زیر را برای خود به طور شفاف یادداشت کنید:

 • میزان درآمد واقعی؛
 • میزان هزینه؛
 • نحوه و مکان جمع آوری پس اندازها؛
 • استفاده از یک برنامه صورتحساب آنلاین برای پیگیری امور مالی؛
 • تعیین اهداف مالی و سبک زندگی.

روی افزایش درآمد فعلی خود کار کنید

پس از تهیه فهرست فوق و ایجاد برنامه ای منسجم، وقت آن است که شیوه دستیابی به آن ها را به شکل واقع بینانه تعیین کنید. باید بفهمید که چگونه درآمد فعلی خود را رشد دهید.

در مرحله اول بهتر است با کارفرمای فعلی خود به فرصت های موجود نگاهی بیندازید. شاید در شرکت امکان ارتقا سطح کسب و کار یا موقعیت جدیدی وجود داشته باشد که شما را به افزایش درآمد و کشف اکسیر ثروتمند شدن نزدیک کند.

به جریان های جدید درآمدی بیندیشید

اکسیر ثروتمند شدن, یوبان

افراد ثروتمند به ندرت تنها به یک شکل درآمد کسب می کنند. بسیاری از آن ها فرصت های بیشتری را برای خود پیدا می کنند. با مبالغ و زمان های کم شروع و کار جانبی دیگری نیز برای خود دست و پا کنید که درآمد شما را افزایش می دهد. به عنوان نمونه:

 • ارائه تخصص خود به عنوان مشاور مستقل؛
 • ورود به حرفه بیزینس کوچینگ؛
 • تدریس؛
 • نویسندگی و تولید محتوا برای وبلاگ ها و وب سایت ها؛
 • کار دوم به صورت نیمه وقت یا دورکاری؛
 • افتتاح فروشگاه آنلاین.

پول خود را پس انداز کنید

یکی از راه های دستیابی به اکسیر ثروتمند شدن پس از مشخص کردن درآمد، طراحی یک برنامه یا استراتژی است. با این کار، درآمد شما بین موارد زیر تقسیم شود:

 1. هزینه های زندگی : قبوض، اجاره، رهن، خرید مایحتاج خانه و غیره؛
 2. هزینه های شخصی: رفتن به سینما، رستوران، تعطیلات و غیره؛
 3. پس انداز.

البته پس انداز شما خود به دو حساب تقسیم می شود:

 1. طرح پس انداز بازنشستگی مانند: بیمه عمر یا سرمایه گذاری در بازار بورس؛
 2. طرح پس انداز اضطراری مانند: حساب پس انداز شخصی؛

بهترین گزینه برای سازماندهی امور مالی خودکار کردن آن ها است. زیرا پس از مشخص شدن میزان پس انداز، پول از حساب جاری به یکی از دو حساب پس انداز واریز می شود. بسته به میزان درآمد، بد نیست 5 درصد را برای صندوق اضطراری و 10 درصد را به صندوق بازنشستگی اختصاص دهید.

شروع به یادگیری مهارت های جدید

یادگیری حرفه یا دانشی فراتر از توانایی، برای انجام صحیح کار فعلی شماست. این راهی است که کمک می کند در زمینه ای که انتخاب کرده اید، متخصص و به اکسیر ثروتمند شدن نزدیک شوید. همچنین فرصتی را برای شما فراهم می آورد که با دیگر متخصصان به بحث و گفتگو بنشینید، از آن ها یاد بگیرید و البته روابط خود را گسترده تر کنید.

در راستای کسب مهارت های جدید لازم نیست که دوباره به فکر ورود به دانشگاه باشید؛ امروزه به راحتی و با شیوه های متعددی این مهم برای شما محقق می شود: به عنوان نمونه:

 • مطالعه بیشتر؛
 • گوش دادن به کتاب های دیجیتالی یا پادکست ها؛
 • شرکت در کنفرانس ها و همایش ها؛
 • ثبت نام در دوره های آنلاین؛

به دنبال فرصت ها باشید

با نشستن در یک گوشه فرصت ها در دامان شما نمی افتند. باید حرکت کنید و آن ها را به چنگ آورید. همچنین باید نام خود را به گوش دیگران برسانید که در صورت نیاز، شما را به طور کامل به یاد بیاورند.

اکسیر ثروتمند شدن, یوبان

آیا مدت طولانی است که ایده ای تجاری در سر دارید اما برای پرداخت هزینه ها به کارهای معمولی می پردازید؟ بهتر است اندک اوقات فراغت خود را روی آن سرمایه گذاری کنید تا زمانی که به عنوان درآمد جانبی شروع به کار کند. مطمئن باشید همین که راه بیفتند، به اکسیر ثروتمند شدن دست خواهید یافت.

صرفه جو تر شوید

ثروتمندان موفق در آغاز کار سرمایه خود را صرف خرید اتومبیل های فانتزی نمی کنند. اگر به دنبال پولدار شدن هستید، باید سبک زندگی مقرون به صرفه تری را در پیش بگیرید. خرید محصولات مارک و تجملات را کنار بگذارید.

به جای ماشین، آژانس یا سرویس های دربست از حمل و نقل عمومی بهره مند شوید. همچنین بجای صرف شام در رستوران برای عزیزان خود آشپزی کنید.

ایجاد شبکه های ارتباطی

افرادی که اکسیر ثروتمند شدن را پیشتر نوشیده اند با سایر همکاران موفق معاشرت می کنند، خواه در یک زمینه فعالیت نداشته باشند. این مهم است که شبکه ای از ارتباط با اشخاص در کنار خود تشکیل دهید که همچون منجنیق شما را به سمت موفقیت پرتاب می کنند.

حتی اگر بهترین لایف کوچ در محدوده خود باشید، هیچ کس از این موضوع باخبر نیست، مگر به آن ها بگویید. بنابراین به روش های مختلف ماننند ارسال ایمیل، شبکه های اجتماعی یا خواندن وبلاگ ها با افراد موفق در زمینه های مرتبط یا غیر مرتبط دیدار و ارتباط داشته باشید.

چرا اکسیر ثروتمند شدن؟

اگر روزها روی صندلی به امید پولدار شدن بنشینید از نوشیدن اکسیر ثروتمند شدن بی نصیب خواهید ماند. تنها راه، تغییر نوع نگاه و عمل به نکاتی است که مسیر رسیدن به هدف را هموار و روشن می سازد.

جایگاه فعلی خود را مشخص کنید و سپس تعیین کنید که در آینده به دنبال کسب چه جایگاهی هستید. با مدیریت درآمد خود و صرفه جویی بخشی از آن را به پس انداز یا سرمایه گذاری های کوچک اختصاص دهید. با انجام کارهای جانبی و بهره مندی از تخصص خود درآمدتان را افزایش دهید. مهارت آموزی، جذب فرصت ها و ایجاد شبکه های ارتباطی با سایر کارآفرینان موفق را فراموش نکنید.

اشتراک گذاری

پاسخ دادن