انوشه انصاری نخستین زن ایرانی فضانورد است. او رئیس انجمن گردانندگان شرکت فناوری ارتباط از راه دور می باشد. وی نخستین زن فضانورد هم لقب گرفته است. در بیوگرافی انوشه انصاری ذکر شده، که چهارمین شخصی است که خودش تمام هزینه سفر فضایی اش را تامین کرده است. جامعه ملی فضایی آمریکا در سال 2015 میلادی جایزه پیشگام فضا را به انوشه انصاری اختصاص داد. او در صحبت هایش اعتقادش به معنای زندگی را اینگونه بیان می کند: ما وقتی به معنای زندگی پی میبریم که به خودمون اجازه تخیل بدهیم. همینطور بتونیم رویا پروری های بزرگی کنیم.

بیوگرافی انوشه انصاری, یوبان

در ادامه شعری می گوید که: بهتره که دو دستی به آرزوهات بچسبی. برای اینکه اگه این رویاها و آرزوها بمیرن زندگی مثل یک پرنده ای میمونه که بالش شکسته باشه و نمیتونه پرواز کنه. در بیوگرافی انوشه انصاری بیشتر با نخستین زن ایرانی فضانورد آشنا میشویم.

صحبت های انوشه انصاری درباره معنای زندگی

انوشه در صحبت هایش می گوید: زندگی معنای بزرگتری میگیره وقتی که ما به خودمون اجازه میدیم که به این رویاها برسیم. و درخواست هامون اجازه گسترش و پرورش بدیم تا بتونیم چیزهایی را تصور کنیم که وجود ندارن. خدا به ما این هدیه را داده که به عنوان انسان خیلی موجودات منحصر فردی هستیم. میتونیم توی ذهن و فکرمون به چیزهایی فکر کنیم که هیچوقت ندیدیم یا میتونیم به جاهایی که هیچوقت نرفتیم یا وجود خارجی ندارن فکر کنیم.

مطلب پیشنهادی: زندگی نامه ارنولد؛ انسان خودساخته ای وجود نداره!

این مهم است که ما میتونیم انجام بدیم. این تخیلاتمان هست که ممکنه با یک درجه کوچک در فکرمان شروع شود. در زمانی که یک چیزی را یک جایی دیده ایم یا اینکه یک فیلم را دیده ایم یا یک کتاب را خوانده ایم و همین باعث میشود که فکری در ذهنمان جا بگیره. بعد این فکر بزرگ و بزرگتر میشه و گسترش پیدا میکنه. بعد خودمان را آنجا میبنیم و خدا را چه دیدی یه موقعی میبینن چیزی که در فکرمان بوده به واقعیت می پیوندد.

بیوگرافی انوشه انصاری, یوبان

بیوگرافی انوشه انصاری؛ از مشهد تا فضا

بیوگرافی انوشه انصاری, یوبان

انوشه انصاری در 21 شهریور 1345 در شهر مشهد به دنیا آمد. تا 18 سالگی در ایران زندگی میکرد، و بعد به همراه خانواده به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کردند. انوشه تحصیلات تکمیلی دبیرستان را در آمریکا پشت سر گذاشت پس از آن برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی الکترونیک و علوم کامپیوتر در دانشگاه جُرج مِیسِن پذیرفته شد.

او با موفقیت مدرک لیسانس خود را دریافت کرد. برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه جرج واشنگتن رفت. در آنجا مطالعات خود را دنبال کرد. انصاری تاکنون از خود مقاله های زیادی در مورد کار روی عملکردهای اتوماتیک و گره های یک شبکه بی سیم ارائه داده است. پس از موفقیت و دریافت مدرک فارغ التحصیلی با شرکت های بزرگی همکاری کرد. با آنها پروژه ای موفقیت آمیزی را انجام داد.

او می گوید: با اینکه تخیلی به نظر می رسید اما من همیشه با خودم میگفتم من روزی به فضا خواهم رفت و این آرزویی بود که هیچوقت از دست ندادم. با خودم همیشه این آرزو را توی قلبم نگه داشتم. پرورش دادم و همین باعث میشود که ارزوهایی که خیلی غیر ممکن به نظر میاد به واقعیت بپیوندد و اگر آن آرزو را فراموش کنیم. حتی اگه دری به رویمان باز شود متوجه آن در نمی شویم.

راه هایی برای رسیدن به آرزوها

انوشه انصاری می گوید: آرزو را در قلبتان نگه دارید تا دری که باز میشود را ببینید. این خیلی مهم است که کاری برایمان خیلی سخت هست رو انجام بدیم. برای من هم رفتن به فضا نشان دهنده این بود که اگر آرزویی در دلت است با رفتن به درون خودت و پی بردن به آن قدرتی که در درونت است میتوانی تمام کارهای غیرممکن را انجام دهی.

britannica

اشتراک گذاری

پاسخ دادن