حدود سی سال پیش جف بزوس، مالک و بنیانگذار آمازون بعد از تهیه لیستی از محصولاتی که تقاضا برای آنها زیاد است ایده ساخت یک وبسایت برای خرده فروش به ذهنش رسید. او با تمام چالش های پیش رویش بالاخره آمازون را ایجاد کرد. آن را ارتقا داد تا اینکه بالاخره امروز به ثروتمند ترین شخص جهان تبدیل شده است. در این پست با بیوگرافی جف بزوس آشنا خواهیم شد.

جف بزوس، با نام کامل جفری پرستون بزوس، (متولد 12 ژانویه 1964، آلبوکرک، نیومکزیکو، ایالات متحده)، کارآفرین آمریکایی که به عنوان بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی آمازون دات کام نقش مهمی در رشد تجارت الکترونیکی ایفا کرد. آمازون محل فروش آنلاین کتاب و بعداً طیف گسترده ای از محصولات شد. تحت هدایت وی، آمازون به بزرگترین خرده فروش در شبکه جهانی وب و مدل فروش اینترنتی تبدیل شد.

آمازون به سرعت در تجارت الکترونیکی رهبر شد. سایت 24 ساعته در دسترس کاربران بود. کاربر پسند بود. کاربران را ترغیب به ارسال نظرات خود درباره کتاب ها و ارائه تخفیف، توصیه های شخصی و جستجو برای کتاب های خارج از چاپ می کرد. در ژوئن 1998 فروش سی دی را آغاز کرد و بعداً در همان سال بخش فیلم اضافه کرد. در سال 1999 بزوس مزایده هایی را به سایت اضافه کرد و در فروشگاه های مجازی دیگر سرمایه گذاری کرد. موفقیت آمازون سایر خرده فروشان، از جمله زنجیره های بزرگ کتاب را تشویق به ایجاد فروشگاه های آنلاین کرد.

در این ویدئو با بیوگرافی جف بزوس این کارآفرین بزرگ در دنیای امروز آشنا خواهید شد.

بیوگرافی جف بزوس, یوبان
اشتراک گذاری

پاسخ دادن