ما برای اینکه رویاهایمان را در عالم واقعیت ببینیم باید اونا رو تبدیل کنیم به هدف. تفاوت هدف با رویا اینه که هدف ها زمان دارند و برنامه پذیرند. یعنی ما به هر کدوم از رویاهامون که تو ذهنمون داریم و اگر زمان بهشون بدیم و برای رسیدن به اونا یه برنامه‌ریزی انجام بدیم اونا تبدیل به هدف می شوند و هدف ها قابل دستیابی اند.

تا وقتی که اونا رو تبدیل به هدف نکنیم نمیشه انتظار داشت که بهشون برسیم پس رویاهاتون رو فقط در ذهنتون نگه ندارید و تبدیل به هدف کنید که زندگی هدفمند زندگییه که برای شما آرامش و خوشبختی به ارمغان بیاره.

هدف‌ها زمان دارند و برنامه پذیرند یعنی ما به هر کدوم از رویاهامون که تو ذهنمون داریم باید زمان بهشون بدیم و برای رسیدن به اونها یک برنامه ریزی انجام بدیم، هدف ها قابل دستیابی اند.

تفاوت هدف با رویا در چیه؟

چرا بعضی ها هدف گذاری می‌کنند. یعنی رویاهاشون رو تبدیل به هدف کردند. این یه تارگت بازه. برنامه ریزی هم براش انجام دادند ولی بهش نمی رسند. چه اتفاقی میفته؟

داستانی که وجود داره این بین، دلیل انجام یک کار یا دلیل رسیدن به یک هدف باید خیلی بزرگتر و مهمتر از چگونگی انجام این کار یا چگونگی رسیدن به این هدف باشه. تمام کسایی که به جای اینکه روی دلیل انجام یک کار تمرکز کند. روی نحوه انجام این کار تمرکز می‌کنند متوقف میشن. چرایی انجام یک کار. این دلیل قوی و محکمی که باعث شده این هدف شکل بگیرد در ذهن تو و تو بخوای براش بجنگی و تلاش کنید. این خیلی مهمه.

تفاوت هدف با رویا, یوبان

شما روی دلیل انجام کار باید دقت نظر داشته باشید. توجه داشته باشید. تازه بعد از اینکه روی دلیل کار تمرکز داشتید گام بعدی باز نمیشه. چگونگی انجام کار. گام بعدی میشه چه جوری انگیزه رو حفظ کنید. چجوری انرژیتون رو برای رسیدن به این حفظ کنید. چه راهکارهایی را دنبال کنید تا شور اشتیاقتون بیشتر بشه و کمتر نشه. تحلیل نره این شور و اشتیاق.

باید چیکار کنیم تا باورتون نسبت به هدفتون هر روز محکم تر بشه و بهش ایمان داشته باشید. وقتی این دو استپ رعایت بشن چگونگی انجام کار و راهکارها براتون به ظهور می‌رسند. بروز پیدا می‌کند. به وجود میان و شما خیلی راحت می تونید به هدفهاتون برسید. اینکه میگم راحت، راحت نسبت به اون زمانیکه تمرکزتون روی چگونگی انجام کار بوده نه به طور کل. بدون شک هممون می دونیم که هرچقدر هدف ما بزرگتر باشه. هرچقدر این رویا دلهره‌آور تر باشه. ما باید تلاش بیشتری برای او داشته باشیم.

اشتراک گذاری

پاسخ دادن