اعتماد به نفس این نیست که وارد یه اتاق بشی و فکر کنی که از همه بهتری. بلکه دونستن اینه که لازم نیست خودتو با بقیه مقایسه کنی. بدون مقایسه، هیچ رقابتی با انسان دیگه ای وجود نداره. تو نه از کسی بالاتری و نه از کسی پایین تری. این یعنی اعتماد به نفس. برای توسعه اعتماد به نفس کافیه دست از مقایسه خودت با دیگران برداری.

وقتی به جایی از زندگیت برسی که مقایسه کردنی داخلش نیست. جایی که برای دیگران خوب نیستی ولی برای خودت هستی. این یعنی اعتماد به نفس.

تو می تونی همین الان به اندازه کافی خوب باشی. چون تو همین الان به اندازه کافی خوب هستی. این همش به ذهنیت خودت بر می گرده. باید ذهنیت خودتو تغییر بدی.

توسعه اعتماد به نفس راه های مختلفی داره. می تونی از وضعیت بدنی خودت شروع کنی. اگه ازت بپرسم که یک شخص با اعتماد بنفس چجور بنظر می رسه. می تونی بهم بگی؟ البته که می تونی.

اونا قوی هستن و از خودشون مطمئنن. اونا چجوری ایستادن؟ اونا بلند می ایستن. شونه هاشون چجوریه؟ شونه های اونا به حالت ایستاده و در تماس با چشم سرشون بالاست نه پایین. حالا درباره یک شخص خجالتی و درونگرا چطور ممکنه بگی؟ ممکنه بگی اونا هرگز نمی تونن اعتماد به نفسشونو توسعه بدن.

توسعه اعتماد به نفس, یوبان

اما هرکسی می تونه اعتماد به نفس داشته باشه. بعضی از افراد باید سخت تر از بقیه کار کنن تا اعتماد به نفسشونو بدست بیارن. بخاطر اینه که در بیشتر مواقع زندگیشون با خودشون گفتن من اعتماد به نفس ندارم. اما هرکسی می تونه اعتماد به نفس پیدا کنه حتی افراد غمگین و خجالتی!

اشتراک گذاری

پاسخ دادن