کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد نوشته هنریت کلاوسر از کتاب های پر فروش در زمینه موفقیت و رشد شخصی است. این کتاب با بیانی ساده به بررسی یک روش کاملا علمی اثبات شده می‌پردازد. روشی برای بالا بردن احتمال موفقیت و رسیدن به هدف ها. در این یوبوک این خلاصه صوتی کتاب را برایتان فراهم کرده ایم.

برخلاف بسیاری از آثار، با دقت در عنوان کتاب به راحتی می توان به موضوع مورد بحث آن پی برد. این کتاب به ما نشان می‌دهد که چگونه با نوشتن اهدافمان روی یک کاغذ در دراز مدت به آن ها جان بخشیده و آرزوهای خود را محقق سازیم.

در زندگی ما انسان ها کمتر چیزی را می توان پیدا کرد که به اندازه هدف مهم باشد. بی شک یادگیری نحوه تحقق هدف ها مهم ترین مهارتی است که هر کس می تواند در آن ماهر شود.

در هدف گذاری واضح بودن هدف ها حیاتی است، مثلا این که بگوییم: “می خواهم مدال طلای المپیک را کسب کنم” هدف دقیقی به نظر نمی رسد و تنها یک لایه از هدف مورد نظر را بیان می کند.

برای این که هدف به خوبی در ذهن جا بیفتد باید بسیار دقیق تر توصیف شود، مثلاً بهتر است بگویید: “می خواهم با دوی 100 متر زیر 9.7 ثانیه مدال طلای المپیک را به دست آورم”

, یوبان

نوشتن، رویا را از ترس جدا می کند

هدف دوم واضح تر است اما کافی نیست. قوی ترین حافظه ها هم ممکن است به مرور زمان آن را فراموش کنند. هدف باید در سیناپس های مغز شما حک شود. اما چگونه؟

نوشتن، رویا را از ترس جدا می کند. نوشتن درباره اضطراب مان آن را به موجودیتی خارج از اهداف ما تبدیل می کند.

برای بیان یک هدف نیازی به نوشتن کتاب نداریم، بلکه یک لیست ساده و کوتاه از موارد تا حد امکان خاص، می تواند اهداف ما را به صورت دقیق توصیف کند و شاید حتی قدرتمندتر از یک کتاب باشد.

نوشتن ترس ها باعث می شود آن ها از شما دور شوند و نوشتن نقطه مقابل ترس ها به شما قدرت و انرژی می بخشد تا متفاوت فکر کنیم.

حتی اگر نمی دانی چه می خواهی نوشتن را شروع کن. ترس های ما باعث می شود بتوانیم به گونه متفاوتی فکر کنیم و نوع دیگری از پاسخ ها را دریافت کنیم. اگر به دنبال ایجاد تحولی بزرگ در زندگی تان هستید این یوبوک را از دست ندهید.

گوینده: لیلا ولی پور

اشتراک گذاری

پاسخ دادن