اکثر مردم میخواهند شبیه کارآفرینان بزرگ باشند. اونها رو برای راه اندازی یک کسب و کار الگوی خودشون قرار میدن. مثل کارآفرین بزرگ ایلان ماسک یکی از بزرگ‌ترین کارآفرینان جهان. مالک شرکت تسلا و اسپیس ایکس. ولی راه اندازی یک کسب و کار و جای این کارآفرینان بودن کار آسونی نیست. شاید در ابتدا کار هیجان انگیز‌ی باشه و آسون به نظر بیاد ولی تلاش برای ساخت و موفقیت یک شرکت مانند خوردن یک لیوان و خیره شدن به ورطه است.

در مراحل تاسیس یک شرکت یا کسب و کار اتفاقاتی میفته. کارها همیشه اونجوری که میخوایم پیش نمیره و با مشکلات و حتی رکود اقتصادی مواجه میشیم. توصیه ای که کارآفرینان بزرگ همچون ایلان ماسک به نسل جوان‌تر و کارآفرینان تازه کار و هر شخصی که در حال راه اندازی یک کسب و کار هست اینه که باید بردباری و صبوری داشته باشید. چون ممکن است برای چند سال اول راه اندازی یک کسب و ‌کار بسیار دردناک باشد. در این راه باید تحمل درد بالایی داشته باشید. واقعا سخت و دشوار است و چیزیه که نیاز به پشتکار و همت بالا داره.

شاید شرکت‌هایی هم وجود داشته باشه که یک دوره طولانی از مشکلات شدید رو نداشتن و‌ این رو با اطمینان نمیشه گفت. ولی در کل کارآفرینان جدید باید بدونن که هیچ شرکتی یا کسب و کاری انتظار یک دوره طولانی با دشواری بسیار بالا رو نداره. ولی این زمانی رخ میده که مردم در ایجاد بهترین محصول و خدمات مطلق کاملا متمرکز باشند و واقعا مشتری نهایی آنها را، خوشحال کند.

اگر روی این موضوع متمرکز بمانند و به گونه ای به دستش بیارند و قطعا مشتری آن را بخواهد. در این صورت شما موفق هستید. روی تحویل محصول به مشتری تمرکز کنید. اگر مطمئن شوید که مشتریان شما را دوست دارند در این صورت موفقیت چشمگیری به دست میارید.

ایده هایی از ایلان ماسک برای راه اندازی یک کسب و کار

هایپرلوپ ایده ی ایلان ماسک است که مجبور به بخشیدن اون شد. چون وقت کافی برای مقابله با اون رو نداشت. ایده های دیگه ای که ایلان ماسک به کارآفرینان جدید و نسل جوان‌تر پیشنهاد میده اینه که فقط کارشون رو شروع کنند. بخوبی پیش برند. از نظر ایشون فرصت های زیادی درالکترونیکی کردن وسایل حمل و نقل وجود داره. مثل هواپیماهای الکتریکی و ‌همچنین در ژنتیک یک مسئله پیچیده است. برای حل برخی از بیماری های فوری ساختار ژنتیک، واقعا کلیدی هست.

راه اندازی یک کسب و کار, یوبان

همچنین چیزی که مردم می‌توانند شروع کنن به ایجاد یک نوعی رایانه مغزی یا ایجاد یک نوع رابط رایانه مغزی در سطح نورون. پس بنابراین میشه گفت این نوعی تقویت هوش است. برخلاف هوش مصنوعی و در واقع میشه گفت این همان توانایی بالقوه ای هست که اسمش رو میشه سیم کشی مغز گذاشت. شخص میتونه اینترنت مغزی داشته باشه. به این معنی که افکار خود را بر روی اون بارگذاری کنید و با این کار دیگه چیزی رو فراموش نخواهید کرد. نیازی به عکس گرفتن نخواهید داشت. بله غیر ممکن به نظر می رسد که شما هرگز چیزی را فراموش نخواهید کرد!

شما توانایی خود را در پردازش اطلاعات با یادگیری گسترش می دهید. منظور نوع بشر است، در واقع اگر هیچ مشکلی در تحصیل وجود نداشته باشد. همه در یک سطح شروع می کنند. بنابراین شایسته سالاری وجود نخواهد داشت و یا نهایتا وجود داشته باشد اختلاف کوچکتر خواهد بود. ایلان ماسک از چنین دنیایی استقبال میکنه. او پیش بینی میکنه که احتمالا رخ بده و فوق العاده است اگه بشر بتونه ادامه بده و میتونه!

اشتراک گذاری

پاسخ دادن