اینبار با پست نامه بسیار جالب و انگیزه بخش کوبی برایانت، اعجوبه دنیای بسکتبال در17 سالگی برای خودش بسیار انگیزشی و پر از جملات انگیزه بخش از یوبان، اولین آکادمی امید و انگیزش در ایران همراه شما هستیم.

او را اعجوبه ای جوان در دنیای بسکتبال میدانند؛ تنها کافیست بدانید در آخرین بازی اش توانست60 امتیاز فقط خودش بدست  آورد!

او را یکی از پرافتخارترین و چهره های فراموش نشدنی Lakers میدانند. کسی که توانست در طول 20 سال بازی بسکتبالش بیش از 30000 امتیاز کسب کند.

اما شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید این اسطوره دنیای ورزش، در دنیای موفقیت های شخصی و طرزفکر صحیح موفقیت آمیز هم یک اسطوره است. کوبی، در سن 17 سالگی نامه ای جالب به خودش نوشت؛

او در این نامه هرآنچه قرار بود برایش اتفاق بیافتد را ذکر کرده و … خودتان بخوانید:

انگیزشی, یوبان

تقدیم به ۱۷ ساله خودم،

وقتی رویای تیم لیکرز (Lakers) ات فردا تحقق یافت، تو باید یادبگیری چطور بر روی آینده خانواده و نزدیکانت سرمایه گذاری کنی. به نظر ساده میرسه و شاید فکر کنی خیلی پیش پا افتاده است اما بهتره کمی وقت بر رویش صرف کنی…

من گفتم سرمایه گذاری.

من نگفتم، صرف وقت.

اجازه بده واست توضیح بدم؛

صادقانه اگر بخوایم قضاوت کنیم، دادن و صرف تعلقات مادی به برادر و خواهرهات و حتی دوستانت شاید به نظر تصمیم درستی بیاید. تو عاشقشون هستی و اون ها هم همیشه در مسیر رشدت در کنارت بودن، پس بهتره کل موفقیتت رو باهاشون شریک باشی… تو براشون خونه می خری، خانه بزرگی میخری، تمام بدهی هایشان رو پرداخت میکنی تا زندگی راحتی داشته باشند، درسته؟

اما روزی فرا می رسد که وقتی دوباره فکر کنی، متوجه میشی تو فقط مانع پیشرفت اون ها شدی!

انگیزشی, یوبان

در واقع تو مراقب آنها بودی تا فقط خودت احساس خوبی داشته باشی، چون فقط تویی که خوشحالی وقتی اون ها بدون هیچ غم و غصه ای لبخند میزنن … و این دقیقا خودپسندی خودت رو نشون میده.

قراره تصمیم های سختی بگیری

وقتی که از خود راضی هستی و این حس رو تقویت می کنی، در حال نابود کردن رویاهای بهترین های زندگیت هستی؛ تو با اضافه کردن مادیات به زندگی، آنها رو از داشتن بهترین نعمت های این دنیا یعنی استقلال و رشد محروم می کنی.

این رو بدون که تو قراره رهبر خانواده ات باشی؛ قراره تصمیم های سختی بگیری… حتی اگر دوستان و نزدیکانت اون ها رو درک نکنند در آن زمانی که تصمیم می گیری.

در آینده اونها سرمایه گذاری کن؛ فقط به اون ها نبخش!

از موفقیت، ثروت و نفوذت استفاده کن تا نزدیکانت رو در بهترین موقعیت ممکن شان قرار بدی که بتونن رویای خودشون رو بدست بیاورند. اون ها رو تشویق کن به مدرسه برن، بهترین شغل های ممکن رو براشون دست و پا کن و اجازه بده رهبر حق خودشون باشن.

این فرصت رو به اونها بده تا با تلاش سخت و پافشاری به همون موفقیت هایی برسن که رسیدی و قراره برسی.

من این نامه را الان برای تو می نویسم و از الان هم باید اجرایش کنی. شاید ابتدا ازت دلخور بشن که قرار نیست پولی اضافی بهشون بدی و چون تو موفقی اون ها نباید تلاش کنن، اما تو اینکار رو نکن. این اعتیاد به زندگی راحت فقط باعث تن پروری و بی هدفی در زندگی میشه.

انگیزشی, یوبان

با گذشت زمان تو اونها رو خواهی دید که رشد کردن و مستقلن. رویاهای خودشون رو دارند دنبال می کنند و زندگی خودشان را دارند و هم چنان از تو هم بابت این نعمت بزرگ ممنون اند.

چیزهای خیلی بیشتری هست که باید برات بنویسم، اما در 17 سالگی، انقدر چیزهای جذاب تری هست که نخواهی اهمیتی به این نامه  2000 کلمه ای بدی.

دفعه بعد که برات بنویسم، احتمالا راجع چالش هایت در مورد کارت و اینکه نزدیکانت چه نقشی تو کارت دارن، برات بخواهم بنویسم. اما مهم ترین توصیه من بهت اینه که اجازه نده خانوادت، تبدیل به رئیست بشن. سعی کن والدین ات همیشه والدین باقی بمونن.

قبل از امضای اولین قراردادت، بودجه مورد نظرت برای اینکه خانواده ات در شرایط خوبی زندگی کنند، بتونی کسب و کارت رو داشته باشی و به دیگران کمک کنی تا موفقیت بلند مدتی داشته باشند فکر کن.

با این کارت، بچه های بچه هات هم آینده خوبی خواهند داشت و یاد می گیرن مستقل باشن.

زندگی تو داره به یک تغییر بزرگ نزدیک میشه و اتفاق ها سریع تر از قبل در حال رخ دادنن. اما همیشه بعد از9 ساعت تمرین در طول روز، قبل از خواب به این چیزهای مهم هم فکر کن.

بهم اعتماد کن، اگر از اول گام های درستی برای آیندت برداری از هزاران دل آزردگی و ناراحتی و اتفاق بد خودت رو دور نگه میداری.

با تمام عشق؛ کوبی.

اشتراک گذاری

پاسخ دادن