بسياري از كارآفرينان پس از كسب ثروت و امنيت،‌اشتياق خود را به نو آوري از دست مي دهند. شخصي كه فكر مي كند تمام كارهايي را كه در توانش بوده انجام داده است اصلاً«فكر» نمي كند. كيفيت, حاصل تجارب متخصصي است كه از هزاران جزئيات تكامل يك محصول دركي كامل دارد .يك ضرب المثل اسپانيايي مي گويد : چشمان صاحب اسب، اسب را چاق مي كند . آيا يك شركت مي تواند پس از آنكه بنيان گذار خود را از دست داد, همچنان به كيفيت و خدمات رساني خود ادامه دهد.

به جاي فروش شركت, عاقلانه تر آن است كه هدف ارزشمندي را در نظر بگيريد و بخشي از سودهاي حاصله از كسب و كار خود را در راه آن هدف صرف كنيد. در راه اهداف ارزشمند و نيكوكارانه, تا بي نهايت مي توان پول خرج كرد . بدترين كاري كه مي توانيد انجام دهيد, جمع آوري ثروتي عظيم براي تحويل به فرزندان و نوادگان خود پس از مرگتان است . چنين ميراثي بازماندگان شما را تضعيف خواهد كرد.

وقتي افراد را از تلاش براي ادامه زندگي و امرار معاش بي‌نياز مي كنيد, خيلي چيزها را از آنها مي گيريد. سختي به همراه خود مهارت و توانايي مي آورد. شرايط معمولي براي هر كس, كار سخت، ‌تهذيب نفس، فراگيري و اندوختن است و به محض اينكه بازماندگان از نياز به چنين سعي و كوششي رهايي مي يابند، دير يا زود از لحاظ جسمي و روحي نابود مي شوند . همه بايد قبل از اينكه فرصت خلاقيت و تلاش براي رسيدن به خوشبختي را از فرزندان خود بگيرند، به اين موضوع فكر كنند.

شغل, یوبان

كسب و كار شما در وهله نخست بايد سود رساني به ديگران باشد نه سود اندوزي براي خود. بايد اين نكته را به ياد بسپاريد كه پول به خودي خود ارزش كمي دارد و آنچه با پول انجام مي دهيد اهميت دارد.

چگونه شركت خود را بفروشيد

 اگر روزي تصميم به فروش كسب و كار خود بگيريد, بايد وكيل و حسابداري كه رابطه نزديكي با آنها داريد، به بهترين نحو, معامله اي مناسب را براي شما ترتيب دهند. شما در وهله نخست بايد سعي كنيد بهترين پيش پرداخت را دريافت كنيد. قراردادهاي دراز مدت و پرداخت هاي مدت دار مي توانند براي فروشنده فاجعه بار باشند . هنگام تصميم گيري بايد حضوراً با متخصصان مشورت كنيد و اين مسائل را حضوري با وكيل و حسابدارخود در ميان بگذاريد تا از ريزترين جزئيات فروش كاملاً آگاه شويد. بايد قبل از معامله, درباره ي خريدار, تحقيق كاملي انجام دهيد و از خريدار چك هاي تضميني معتبر دريافت كنيد.

شغل, یوبان
اشتراک گذاری

پاسخ دادن