در زندگی خود تا چه اندازه با غریبه ها صحبت می کنید؟ اگر شما هم جزء افرادی هستید که توانایی صحبت با افراد غریبه را ندارید حتما این مقاله را مطالعه کنید. حتی اگر جزء افرادی باشید که در کارتان با افراد غریبه زیادی صحبت می کنید. باز هم اگر برای مدتی در خلوت خودتان باشید، زمانی که وارد جامعه می شوید و با افراد غریبه در اتوبوس و کافی شاپ شروع به مکالمه می کنید کمی دچار استرس و دلهره می شوید. در این مطلب توسعه مهارت های فردی به چگونه صحبت کردن با غریبه ها می پردازیم.

تنها بودن شما را بیمار می کند!

صحبت با غریبه ها هم جنبه مثبت دارد و هم جنبه منفی. روانشناسان دریافتند که حتی صحبت های کوتاه با غریبه ها بسیار طاقت فرسا، خسته‌کننده و استرس زاست. این کاملاً منطقی است که وقتی شخصی را نمی شناسید و می خواهید با او صحبت کنید دچار دلهره و اضطراب بشوید. شما نمی ‌دانید که باید مکالمه را به چه صورتی شروع کنید و ادامه آن را چگونه انجام دهید. بنابراین مجبور هستید که توجه بیشتری به صحبت های طرف مقابل داشته باشید. این دقیقاً برعکس صحبت کردن با کسی است که او را می شناسید.

وقتی کسی را می شناسید به راحتی با او صحبت می کنید و خودتان هستید. می دانید در چه موردی صحبت می ‌کنید و چه حرف هایی باید بزنید. در واقع علت اصلی وجود دلهره و استرس در صحبت با غریبه همین است.

وجود این استرس‌ ها کاملاً طبیعی است. اما نباید مانع از این شود که به فردی منزوی تبدیل شوید و با هیچ‌کس روابط دوستانه نداشته باشید. مگر دوستان صمیمی شما چند نفر هستند؟ نهایتاً ۱۰ تا ۱۵ نفر دوست صمیمی دارید. اما آن ها همیشه در کنار شما نیستند. پس باید نحوه ارتباط با دیگران را بدانید که  به فردی منزوی و تنها تبدیل نشوید. این مقاله توسعه فردی، هرچیزی که لازم است در این مورد بدانید را به شما می گوید.

. . .

همراه عزیز؛ این یک محتوای ویژه است
برای مشاهده این مطلب وارد حساب کاربری خود شوید.

ثبت نام اکانت جدید

سطح اشتراک خود را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری