کتاب هنر مذاکره به قلم مایکل ویلر می باشد. این کتاب پر فروش از اصول و روش‌های مذاکره قدیمی فاصله گرفته و ما را با رویکردی جدید در این زمینه آشنا می‌کند. همه ما بارها و بارها، مجبور به انجام مذاکراتی حساس بر سر مسائل گوناگون شده‌ایم. مسائلی که چه در حیطه زندگی شخصی و چه مربوط به شغل و حرفه ما، از اهمیت زیادی برخوردار بودند. همچنین دست‌یابی به نتایج دلخواه در این مذاکرات برای ما امری مهم و حیاتی بود.

در آن شرایط، فارغ از نتیجه آن مذاکره، ما قطعا از یکی از دو روش مذاکره برد-برد یا چانه زنی برای دستیابی به اهداف خود استفاده کرده‌ایم. اما مایکل ویلر، سعی دارد ما را با رویکردی جدید برای دستیابی به بهترین نتیجه آشنا کند. رویکردی پویا و موثر که شامل مراحل کسب اطلاعات مفید در طول فرایند مذاکره، وفق دادن خود با شرایط موجود و تاثیرگذاری روی طرف مقابل مذاکره می‌شود. همچنین در تمامی شرایط کاربرد خود را حفظ می‌کند.

هیچ دو مذاکره ای یکسان نیست!

همانطور که دو نفر یکسان نیستند، دو مذاکره هم یکسان نیستند. هر کدام شرایط خاص خود را دارند. توانایی فکر کردن در جا و بداهه پردازی از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. راز موفقیت در مذاکره تهیه یک برنامه از قبل پیش بینی شده است. اما لزوما نباید به آن پایبند بود. ضمن آماده شدن برای مذاکره، سناریوهای مختلف را در نظر بگیرید. باید از نظر روحی و روانی آماده باشید.

بداهه پردازی کنید، بازیگر درونی خود را مهار کنید. آینده نگری و مهارت مشاهده کردن خوب به تصمیم گیری درست کمک خواهد کرد.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این کتاب را ندارید، یوبوک خلاصه این کتاب را به صورت صوتی برای شما تهیه کرده و در سایت یوبان قرار داده است. با این خلاصه کتاب صوتی در یوبوک همراه باشید.

, یوبان

گوینده: لیلا ولی پور

اشتراک گذاری

پاسخ دادن