زندگی نامه بیل گیتس، از پدران تکنولوژی و نرم افزار، در تلاش، نوآوری و نیکوکاری خلاصه می شود. ویلیام هنری بیل گیتس سوم که با نام خلاصه شده ی بیل گیتس شناخته می شود. متولد 28 اکتبر سال 1955 در شهر واشینگتن واقع در ایالت سیاتل است. او کارآفرین، سرمایه دار، خیر و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است. او در سال 1975 به همراه پل آلن شرکت نرم افزاری مایکروسافت را تاسیس کرد. وی تا همین چند سال پیش با اختلاف ثروتمندترین مرد جهان بود و هنوز هم هزاران دلار به ثروتش بطور روزانه اضافه می شود. ناگفته نماند که او در وصیت نامه اش قید کرده است که پس از مرگش تمامی اموالش به خیریه برسد.

بیل گیتس 25 سال مدیر عامل شرکتی بود که خودش تاسیس کرد. از آن به بعد به درخواست خودش رئیس هیئت مدیره شد. او در سال 2020 از همین سمت هم کناره گیری کرد ولی همچنان صاحب 1.3 درصد از سهام مایکروسافت است و از جمله سهام داران عمده این کمپانی به حساب می آید. او در سنین جوانی وارد دانشگاه هاروارد شد و از بهترین دانشجویان از لحاط نمره و مقالات علمی بود. همانجا بود که آشنایی او با استیو بالمر رقم خورد.

بیل گیتس در دانشگاه هاروارد با نوشتن نسخه ای از زبان برنامه نویسی بیسیک نبوغش را به همگان ثابت کرد. وی کمی بعد دانشگاه را رها کرد و به همراه دوست دوران کودکی اش شرکت نرم افزاری مایکروسافت را راه اندازی کرد. مایکروسافت با ارائه بهترین خدمات نرم افزاری و نبوغ فوق العاده در بازاریابی توانست این شرکت کوچک را به بزرگترین شرکت نرم افزاری دنیا تبدیل کند که این روزها  محصولاتش تقریبا در همه خانه ها پیدا میشود. این ویدیو نگاهی به زندگی نامه کامل بیل گیتس می اندازد. با یوبان همراه باشید.

اشتراک گذاری

پاسخ دادن