اعتماد به نفس به این معنی است که یک نفر به توان و توانمندی های خودش باور داشته باشد. یاد بگیرید که ارزش خود را تشخیص دهید و با احساسات خود بیشتر در ارتباط باشید. یک راه تقویت اعتماد به نفس به خود احترام گذاشتن است. همین که شروع می کنید خودتان را درک کنید، احترام به خود را در دو بخش حیاتی اعتماد به نفس و عزت نفس ایجاد می کنید. راه های زیادی برای رشد اعتماد به نفس وجود دارد که در اینجا به 8 راه تقویت اعتماد به نفس می پردازیم.

8 مورد از راه های تقویت اعتماد به نفس

اولین راه تقویت اعتماد به نفس: برای خودتان جشن بگیرید. افراد با عزت نفس پایین برای خودشان جشن نمی گیرند.

دومین راه: چیز جدیدی یاد بگیرید. افراد با اعتماد به نفس پایین تمایل دارند که در منطقه راحتی خود پنهان شوند و به ندرت ریسک می کنند زیرا آنان به توانایی خود برای موفقیت اعتقاد ندارند.

سومین این راه ها: بوی عالی است. حس بویایی شما می تواند به طور کامل روحیه شما را تغییر دهد. یک بو ممکن است شما را هیجان زده کند درحالی که دیگری شما را ترسانده یا عصبی کند.

چهارمین راه: کمتر به تماشای تلویزیون بنشینید.

راه تقویت اعتماد به نفس, یوبان

پنجمین راه: اجرای موسیقی است. طی مطالعات انجام شده بر روی نوجوانان تحت درمان با موسیقی یا غیر موزیکال، آنها فهمیدند که موسیقی برای درمان اعتماد به نفس بیش از روش های دیگر بهبود بخش است.

راه دیگر از افزایش اعتماد به نفس ورزش روزانه است.  ورزش روزانه با تأثیرگذاری بر همه چیز می تواند اعتماد به نفس شما را سر به فلک بکشد. از جمله سلامت جسمی گرفته تا احساس رفاه. به زبان ساده وقتی شما خوب به نظر برسید این احساس خوب ورزش روزانه به شما کمک می کند اهداف تناسب خود را برآورده کنید.

هفتمین راه ایجاد یک آواتار  است. یک مطالعه از دانشگاه میسوری که روی سیصد نفر انجام گرفته است از آنان خواستند که یک بازی شبیه سازی انجام دهند و با یک جامعه آنلاین تعامل کنند، هدف این بود که ببینیم آیا این شکل از معاشرت می تواند به آنها کمک کند تا عزت نفس آنان را در زندگی شان افزایش دهند و بعد از بررسی هر بازیکن آنها فهمیدند که مردم احساس بهتری دارند که باعث افزایش اعتماد به نفس می شود.

مفید بودن نیز هشتمین راه تقویت اعتماد به نفس است.

اشتراک گذاری

پاسخ دادن